Nowe grzechy. Wielki Tydzień za pasem. Wielu katolików przystąpi do świątecznej spowiedzi przed Wielkanocą. Ważny jest rachunek sumienia. Robiąc go, należy znać nowe kategorie grzechów, które popełniamy. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź wykaz grzechów, które powstały w ostatnich latach.

Nowe grzechy mają w dużej mierze wymiar społeczny, tzn. nie dotyczą samej jednostki, ale celują w społeczeństwo (chodzi np. o grzechy popełniane przez internet, dotyczące jakiegoś obszaru). Kilka lat temu Kościół uzupełnił więc listę grzechów ciężkich. W 2008 roku opracowała to Penitencjaria Apostolska.

Do nowych grzechów, które powstały w ostatnich latach, wciąż możemy dopisać nowe. Jakie?ZOBACZ WYKAZ NA SLAJDACH W GALERII - kliknij TUTAJZobacz też:
Ksiądz w trakcie kolędy odwiedził... prostytutkiWiadomości

Komentarze (22)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ateista (gość)

Swiat tego nie widział żeby takiemu zbokowi w kiecce opowiadac o moich problemach !!!!! Ja jestem żonaty 40lat bez kościelnego ślubu i jest nam bardzo dobrze !!!! oto tajemnica wiary !!!!! A kto wierzy w te czary mary !!! To jego problem!!!

gorg (gość) (Dekster)

Niestety, indoktrynacja od przedszkola oraz "co ludzie powiedzą" młodych rodziców pokutuje. Kościół zdaje sobie sprawę z tego, że im bardziej ktoś ogarnięty tym trudniej go doić. Dlatego zaczyna prać mózgi dzieciakom od najmłodszych lat i wzbudza w nich strach przed diabłem i piekłem. Skurwiele w delikatnych, dziecięcych umysłach budują podwaliny pod lęk, który ma im towarzyszyć przez całe życie. Najbardziej obrzydliwy twór na świecie. Teraz jęczą, bo muzułmanie wyżynają chrześcijan. Już zapomnieli jak palili ludzi żywcem, mordowali całe wsie i miasta w imię swojej chorej ideologii. Głupimi ludźmi łatwiej manipulować, a niestety nasze społeczeństwo jest, jakie jest. Dobitnie świadczą o tym ostatnie wybory.

zygfryd (gość)

Jak walenie gruchy pod prysznicem jest grzechem to 90% pracowników plebani powinna się smażyć w piekle

Dekster (gość) (gorg)

Kolonią Watykanu to jesteśmy już od dwudziestolecia międzywojennego, czarni tylko patrzą jak wyrwać od tego głupiego narodu trochę grosza strasząc ich tymi swoimi bredniami i karami.
Tak pasożytują czarni w Polsce. Manipulacja, ogłupianie i wyciąganie pieniędzy.
Na szczęście młode pokolenia mają na nich wy.....bane i nie dają się ogłupiać tak jak stare bogobojne baby.

gorg (gość) (Spokojnie )

"Podlegają prawu karnemu" - guzik prawda. Podlegają prawu kanonicznemu, w Polsce są praktycznie bezkarni. Zwłaszcza teraz, kiedy władza płaci długi polityczne kościołowi w każdy możliwy sposób. Staliśmy się kolonią Watykanu, nad którą Watykan przestał panować. Buta i pazerność polskiego kleru wprawia w zakłopotanie resztę światka kościelnego, a też im do świętości daleko. A wracając do głównego wątku, trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby klękać przed gościem i pluć mu do ucha a do tego jeszcze wierzyć, że jak się wyzna winy to nic się nie stało i można np napierdzielać w ryło Grażynę zaraz po powrocie do domu... następna spowiedź winę zmaże.

gość (gość)

A seks księży pedofilów z dziećmi też jest na tej liście? A okradanie i ogłupianie starych bab przez klechów?

Myślenie nie boli (gość)

Nie widzę problemu,
jeżeli ktoś uważa, że ksiądz jest po to, aby go kontrolować to jego sprawa. Czytam spokojnie takie teksty - bo mnie nie dotyczą. Najlepszy komentarz to słowa autora "............wykaz grzechów, które powstały..." Trzeba się zastanowić kiedy i w jakim celu powstała spowiedź - i wszystko jasne.

Spokojnie (gość)

Księża idealni nie są i nigdy nie będą, ponieważ są tylko ludźmi, tak jak my. Jeden radzi sobie lepiej, drugi gorzej. Oni też się spowiadają, mają sumienia, podlegają prawu karnemu i nie widzę powodów, dla których mieliby nie podlegać. Kościół jest organizacją tworzoną i zarządzaną przez ludzi, więc też nie będzie idealny. Idąc Waszym tokiem rozumowania ludziom zwracać uwagę może tylko człowiek bez skazy, czy nikt. Jeżeli chcemy, żeby nam wybaczano błędy, nauczmy się wybaczać je innym. To dobrze, że zwraca się uwagę i piętnuje niszczenie środowiska, stalking itp. Na prawdę nikt nie odważy się być choć odrobinę obiektywnym ?

luno (gość)

Wierzący człowiek grzechy powinien wyznawać tylko Bogu. Na pewno nie księdzu - który jest tak samo grzeszny i tak samo potrzebuje Bożego przebaczenia jak każdy inny człowiek.