Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Amatorzy nocnych wędrówek po muzeach przygotowani do startu? W sobotę rusza 9. Ogólnopolska Noc Muzeów. I warto rozpocząć ją właśnie od Mysłowic.Tym bardziej, że imprezy u nas zaczynają się już o godz. 10 i po raz pierwszy - jak każe nazwa akcji - będą trwać do późnego wieczoru.

Centralne Muzeum Pożarnictwa (ul. Stadionowa 7), poza blokami odwiedzania stałych ekspozycji z przewodnikiem o godz. 12, 14 i 16, przygotowało atrakcje specjalne. Po raz pierwszy będzie można zwiedzić muzeum późnym wieczorem - o godz. 19.30 i 20.15, a na deser obejrzeć nocny pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej na wieży.

- Hala na czas akcji będzie oświetlona reflektorami wojskowymi i światłem laserowym, wieża zostanie zadymiona, a do akcji wkroczą strażacy - zapowiada Weronika Żurek z Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

W ciągu dnia dużo będzie się tu działo także w plenerze. Dzieci i dorośli, którzy zawitają w sobotę do muzeum, będą mogli wzbić się autodrabiną z koszem wysoko ponad budynek muzeum (godz. 17-18), przejechać się zabytkowym wozem pożarniczym po pobliskim parku Słupna (godz. 17-18.30) i zobaczyć pokaz gaszenia symulatorem pożaru (w godz. 18.30-19.15).

A kiedy już dość będziemy mieli strażackich wrażeń, warto zajrzeć na pierwsze piętro i odwiedzić także mieszczące się w budynku CMP Muzeum Miasta Mysłowice. Tutaj też będą oprowadzać przewodnicy. Ponadto muzeum przygotowało dla odwiedzających m.in. pokazy swoich filmów - "Dzieje mysłowickiego szkolnictwa" (godz. 17), "Mysłowice 1945-1989" (godz. 18), "Ślązacy w Wehrmachcie" (godz. 19) - warsztaty robienia kwiatów z bibuły, wystawę pocztówek, a w galerii malucha najmłodsi będą mogli kolorować rysunki zabytków miasta wykonane przez Leonarda Czarnotę. Atrakcją wieczoru będą natomiast pokazy tradycyjnego kucia metalu, które od godz. 16 poprowadzi Łukasz Sowa. Będzie można sobie zrobić też zdjęcie w elementach umundurowania i wyposażenia żołnierza z okresu II wojny światowej, na motocyklu SHL lub w tradycyjnej śląskiej kuchni.

Imprezy w naszych muzeach potrwają do godz. 22. Wstęp dla wszystkich odwiedzających tradycyjnie jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!