Noc Muzeów w Mysłowicach. Co będzie się działo? [PROGRAM]

Amatorzy nocnych wędrówek po muzeach przygotowani do startu? W sobotę rusza 9. Ogólnopolska Noc Muzeów. I warto rozpocząć ją właśnie od Mysłowic.Tym bardziej, że imprezy u nas zaczynają się już o godz. 10 i po raz pierwszy - jak każe nazwa akcji - będą trwać do późnego wieczoru.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Centralne Muzeum Pożarnictwa (ul. Stadionowa 7), poza blokami odwiedzania stałych ekspozycji z przewodnikiem o godz. 12, 14 i 16, przygotowało atrakcje specjalne. Po raz pierwszy będzie można zwiedzić muzeum późnym wieczorem - o godz. 19.30 i 20.15, a na deser obejrzeć nocny pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej na wieży.

- Hala na czas akcji będzie oświetlona reflektorami wojskowymi i światłem laserowym, wieża zostanie zadymiona, a do akcji wkroczą strażacy - zapowiada Weronika Żurek z Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

W ciągu dnia dużo będzie się tu działo także w plenerze. Dzieci i dorośli, którzy zawitają w sobotę do muzeum, będą mogli wzbić się autodrabiną z koszem wysoko ponad budynek muzeum (godz. 17-18), przejechać się zabytkowym wozem pożarniczym po pobliskim parku Słupna (godz. 17-18.30) i zobaczyć pokaz gaszenia symulatorem pożaru (w godz. 18.30-19.15).

A kiedy już dość będziemy mieli strażackich wrażeń, warto zajrzeć na pierwsze piętro i odwiedzić także mieszczące się w budynku CMP Muzeum Miasta Mysłowice. Tutaj też będą oprowadzać przewodnicy. Ponadto muzeum przygotowało dla odwiedzających m.in. pokazy swoich filmów - "Dzieje mysłowickiego szkolnictwa" (godz. 17), "Mysłowice 1945-1989" (godz. 18), "Ślązacy w Wehrmachcie" (godz. 19) - warsztaty robienia kwiatów z bibuły, wystawę pocztówek, a w galerii malucha najmłodsi będą mogli kolorować rysunki zabytków miasta wykonane przez Leonarda Czarnotę.
∨ Czytaj dalej

Atrakcją wieczoru będą natomiast pokazy tradycyjnego kucia metalu, które od godz. 16 poprowadzi Łukasz Sowa. Będzie można sobie zrobić też zdjęcie w elementach umundurowania i wyposażenia żołnierza z okresu II wojny światowej, na motocyklu SHL lub w tradycyjnej śląskiej kuchni.

Imprezy w naszych muzeach potrwają do godz. 22. Wstęp dla wszystkich odwiedzających tradycyjnie jest bezpłatny.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię