Najbardziej zadłużone gminy w woj. śląskim [RANKING] Ile mamy długu?

Największe długi spośród gmin w Polsce ma Warszawa. Stolica jest zadłużona na ponad 5 mld 126 mln zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje 2,9 tysiąca złotych. Tragiczna sytuacja jest natomiast w gminie Ostrowice, gdzie suma zadłużenia w przeliczeniu na jednego mieszkańca sięga aż 18 602 złotych! To właśnie przez nadmierne zadłużenie gmina ma 1 stycznia 2019 roku zostać zlikwidowana. W woj. śląskim aż takiej tragedii nie ma, jednak niektóre gminy miejskie czy wiejskie mają sporo do oddania. W galerii znajdziesz ranking najbardziej zadłużonych gmin z województwa śląskiego.

Która z gmin w województwie Śląskim jest najbardziej zadłużona?

Ranking najbardziej zadłużonych gmin przygotowany został w oparciu o dane samorząd.pap.pl. Tworząc ranking, braliśmy pod uwagę wysokość zadłużenia w przeliczeniu na mieszkańca.
Ranking w galerii

Zadłużenie miast w Polsce

W Polsce miastem zadłużonym na największą sumę jest Warszawa. Stolica ma 5 mld 126 mln złotych długu. Oznacza to, że na jednego mieszkańca miasta stołecznego przypada ponad 2900 złotych długu. Drugą gminą zadłużoną na ogromną sumę, jest Łódź - 2 mld i 685 mln złotych, co daje 3 855 złotych na mieszkańca. Podium zamyka Wrocław z długiem 2 mld 623 mln złotych - 4 193 złotych na jednego mieszkańca.

Biorąc pod uwagę kwotę zadłużenia przypadającą na jednego mieszkańca, bezkonkurencyjna jest gmina Ostrowice z województwa zachodniopomorskiego. Ma ponad 46 mln 914 tys. długu. Jest to aż 18,6 tys. długu na jednego mieszkańca złotych. Kolejny jest Rewal (55 mln 385 tys. złotych długu; 14 308 złotych na mieszkańca) oraz Byczyna (114 mln 317 tys. złotych długu; 12 081 złotych na mieszkańca)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

mj

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.09.2018, 21:51

Każde miasto na Śląsku jest w opłakanym stanie np Sosnowiec Zagórze park a w parku gdzie nie spojrzeć syf na placu zabaw dla dzieci też trawę ledwo przed wakat wycieli a reszta tego miejsca toe już koszmar budynki tylko niektóre wymalowane i ocieplonee

18.09.2018, 20:47

U nas jest ogrom inwestycji a na liście brak Chorzowa myślę że to dzięki prawidlowemu zarządzaniu miastem

18.09.2018, 20:46

U nas dużo się dzieje, przebudowa rynku przebudowa szkół i przedszkoli a nie ma nas na liście tak trzymać Panie Prezydencie

18.09.2018, 20:45

W Chorzowie widać mnóstwo inwestycji

18.09.2018, 18:28

Nie dziwie się że nie ma tutaj naszego Chorzowa. Przecież możemy zauważyć tylko pozytywne zmiany! Rozwój na każdym kroku. Prezydent dba zarówno o dobro młodych jak i starszych, infrastrukturę, edukację itp.

18.09.2018, 09:31

Co z ciebie za mieszkaniec co pluje na swoje miasto? Takiego tylko cieszą złe wiadomości a jak nie ma za co krytykować to się wścieka. A brud to masz pod paznokciami a beton pod bezmyślną kopułą.

18.09.2018, 09:01

Chorzowa nie ma bo rozsądnie zachowano finansowy reżim. Są inwestycje dofinasowane z EU. Cały czas coś sie remontuje i robi. Jest dużo roboty w tym mieście i cieszę się, że Kotala ze swoją ekipą zachwauje rozsądek. Pozyskanie kasy Z UE to też dosyć długi proces i pracochłonny. Dlatego plus dla jego ekipy która musiała całą biurokracje przygotować. Opozycjo droga jak dojdziecie do władzy kieeedyś może. To o dotacjach z Unii juz będą krążyć wspomnienia i legendy. O ile PIS nie wyporoawdzi nas z UE wcześniej. Brawo Chorzów.

17.09.2018, 10:29

Slaska policja poszukuje zlodzieja, ktory ukradl rower z klatki schodowej. Zlodziej mial pecha, bo zlapal go monitoring. To po co jeszcze policja?
Ciekawe ile by kosztowal ten uzywany rower oraz ile rowerow kradnie sie codziennie na Naszym Slasku ?
Kto bedzie scigal urzednikow, ktorzy przyczyniaja sie do zadluzenia swoich gmin ?
Jezeli pozyczke moze wziasc kazdy kto pokaze dowod osobisty, to jak dochodzi do zadluzen Naszych Miast ?

16.09.2018, 17:03

to dlatego, ze sie nie wspiera młodych i młodych przedsiebiorców. ja wszystko musialem sam ogarniac, dodatkowo udalo mi sie natknąć na idee smartoffice w katowicach bo to biuro porządne, na które mnie stać i są eleganckie i schludne, nie wstydze sie kontrachentów zapraszac. umiesz liczyc, licz na siebie