Mysłowice: Szkolne mistrzostwa szachowe. Dziewczęta powalczyły o tytuł najlepszej szachistki

KJ, mat. pras.
7 stycznia odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa dziewcząt. W pojedynkach szachowych zmierzyły się dziewczęta z mysłowickich szkół podstawowych. Kto wygrał?

Po nowym roku kontynuowano międzyszkolne mysłowickie zawody. Turniej mistrzostw szachowych dziewcząt z grupy "starszej" – roczników 2005-2003 odbył się 7 stycznia w sali szachowej Szkoły Sportowej. W mistrzowskim turnieju zmierzyły się dwuosobowe drużyny z pięciu szkół.

Każda z szachistek rozegrała aż 18 partii. W grach zastosowano system „każda z każdą". Każda z uczestniczek rozgrywała po dwie partie – jedną białymi, a drugą czarnymi pionkami.

Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Gębal z Zespołu Szkół Sportowych. Zawodniczka nie przegrała żadnej rozgrywki. Zdobyła więc maksymalne do osiągnięcia 18 punktów.

6 miejsce – Raczyńska Joanna (SP nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi) – 8 punktów

Punkty zdobyte przez reprezentacje szkoły zostały zsumowane i tak wyznaczono klasyfikacje drużynową. Zwycięską szkołą zostało Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich.

1 miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa (Katarzyna Gębal - 18 punktów, Kinga Strzelczak – 15 punktów) - 33 punkty
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi (A. Dobińska – 11 punktów i J. Raczyńska – 8 punktów) – 19 punktów
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 z Mysłowic – Wesołej (J. Kasperowicz – 9 punktów i E. Kobielska – 6,5 punkta) - 15,5 punktów
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddz. Dwujęzycznymi (J. Klekot – 9,5 punktów i W. Przegędza – 4,5 punkta) – 14 punktów
5 miejsce – Powszechna Szkoła Podstawowa Jezuitów (A. Goj – 5,5 punktów i W. Bąk – 3 punkty) - 8,5 punktów.