Nowa lokalizacja, nowy sprzęt, nowi specjaliści, a wkrótce być może także i większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia ProMed otworzyła swoją nową siedzibę. Lekarze gabinetów specjalistycznych i pracowni endoskopowej przyjmują teraz w wyremontowanych pomieszczeniach na parterze kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej 22. Pediatrzy i lekarze przychodni rodzinnej - na Powstańców 2. Ale i tutaj planowany jest remont.

- W jednej przychodni było już nam ciasno. Otwarcie nowej zdecydowanie zmniejszyło tłok w poczekalniach i pozwoliło otworzyć nowe gabinety lekarskie - wyjaśnia Anna Nowak, właścicielka ProMedu.

Swoje gabinety przy Grunwaldzkiej otworzyli dermatochirurg, specjalista chorób metabolicznych i diabetolog.
- Przyjmują pacjentów na razie tylko prywatnie, ale jesienią będziemy walczyć o nowe kontrakty, zwłaszcza dla diabetologa i poradni chorób metabolicznych - zdradza Nowak. Pierwsza wizyta u specjalistów kosztuje 100 złotych. Póki co, NFZ finansuje tu leczenie u reumatologa, geriatry i jedynego w naszym mieście gastroenterologa. Pierwsze wolne terminy są jednak dopiero we wrześniu. Bezpłatnie i szybciej, bo już w czerwcu, w nowej przychodni ProMedu możemy liczyć na endoskopię (badanie górnych części przewodu pokarmowego).
Przychodnia kupiła właśnie nowy wideoendoskop i wideokolonoskop. Na koszt NFZ chce bowiem wkrótce wykonywać także badania jelita grubego. Póki co kolonoskopia kosztuje pacjentów... 500 złotych (w cenie są także badanie anestezjologa i znieczulenie ogólne).

- Jesteśmy jedyną przychodnią, która oferuje w Mysłowicach takie badanie. Poza nami swój sprzęt ma jeszcze tylko Szpital nr 2 - przypomina Nowak. - W miarę upływu czasu planujemy też poszerzyć jeszcze zakresu usług nowej przychodni - chcielibyśmy zatrudnić proktologa, kardiologa i ginekologa, bo na specjalistów w tym zakresie jest w Mysłowicach cały czas zapotrzebowanie - mówi.

Przychodnia specjalistyczna przy Grunwaldzkiej 22 czynna jest w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 8-14, w środy - w godz. 15-18 i w piątki - 8-15. Do lekarzy specjalistów można rejestrować się telefonicznie (nr tel: 503-929-660 i 32 222-45-91).

Jeszcze w tym roku gruntowny remont czeka też przychodnię rodzinną na Powstańców 2. Obecnie przyjmuje tu czterech lekarzy rodzinnych, w tym dwóch pediatrów.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mama (gość)

wszystko spoko ładnie ale godziny przyjec dzieci to jakis żart o 16 to moze byc dla dorosłych i tak pracuja to by im ta godzina pasowała ale nie dzieci chore powinny byc przyjmowane rano a zdrowe co drugi dzien popołudniu bo nie ma mowy o dwóch salach dla chorych i zdrowych jak jest w innych przychodniach.