Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdzie będziemy w Mysłowicach szukać ochłody latem? Chyba tylko na Słupnej. Hubertus jest bez dzierżawcy - pisze Monika Chruścińska.

Z utęsknieniem wypatrujecie słonecznych dni? Tego sezonu jedyną nadzieją dla szukających ochłody pod chmurką może być znowu tylko basen kąpieliska Słupna. Huber-tus już drugi rok z rzędu będzie zamknięty. A miało być tak pięknie: miały stanąć tu domki kempingowe, kioski gastronomiczne i przystań z kajakami i rowerkami wodnymi...

Rynek w Mysłowicach. O straszy pustką. Co z nim zrobić?

- Zrezygnowaliśmy z dzierżawy terenu wokół kąpieliska już w styczniu, kiedy dowiedzieliśmy się, że miasto podwyższyło nam podatek do 11 tys. zł miesięcznie - tłumaczy Grzegorz Spyra z firmy Perfecta z Jaworzna, która od lipca minionego roku dzierżawiła działkę wokół akwenu od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - To rocznie kosztowałoby nas ponad 100 tys. złotych, a sezon u nas trwa tylko kilka miesięcy.

Firma jednak nadal jest zainteresowana organizacją wypoczynku nad naszym akwenem. Kilka miesięcy temu wystąpiła do Urzędu Miasta o dzierżawę wieczystą terenu. A to w przeciwieństwie do dzierżawy na czas określony, wymusiłoby na mieście przeprowadzenie operatu szacunkowego. - Wiedzielibyśmy, jaki procent powierzchni nadaje się pod działalność gospodarczą, bo na pewno nie jest to całe pięć hektarów - twierdzi Grzegorz Spyra. - Gmina ustaliłaby dla tego terenu stosowny podatek i na pewno byłby niższy - mówi. Podkreśla, że teren, choć atrakcyjny, sam z siebie tłumów mieszkańców nie przyciągnie. Potrzebne są inwestycje. Obecnie kąpielisko zarośnięte jest trawami, siatka została porwana w kilku miejscach. Perfecta miała konkretne plany wobec akwenu. Zamierzała naprawić molo, uporządkować zarastającą plażę, postawić nowe toalety, domki kempingowe, otworzyć małą gastronomię i przystań dla kajaków i rowerków wodnych.

- Żeby doprowadzić całe kąpielisko do porządku, trzeba zainwestować w nie nawet około 150-200 tys. zł - wylicza Spyra. Przedsiębiorca czeka teraz na ruch ze strony miasta. Ale mija już kolejny miesiąc i nadal nic.

- Jest kwiecień, niedługo maj i znając urzędniczą opieszałość kąpielisko znowu nie ruszy, bo będzie za późno na przeprowadzenie remontów przed sezonem - obawia się szef Perfecty.

Urzędnicy w sprawie Huber-tusa nabrali wody w usta. Powtarzają jedynie, że procedura regulująca stan prawny gruntu trwa.

Z kolei kompleks basenów na Słupnej jest jeszcze zamknięty i czeka na przedsezonowy przegląd z urzędu i inspektorów sanepidu, który ma odbyć się w maju. - Jego otwarcie uzależnione jest od wyników kontroli i warunków pogodowych - informuje Kamila Szal, rzeczniczka magistratu. Jeśli nie będzie poważnych usterek, a będzie ładna pogoda, otwarty zostanie w czer-wcu. Mieszkańcy tradycyjnie będą mieć tu do dyspozycji boiska do siatkówki plażowej, stoły do ping ponga, kosze do gry w koszykówkę, plac zabaw, kawiarenkę, brodzik, plażę, basen i duży park.

U sąsiadów kąpieliska też pozamykane. Ale katowicki MOSiR, jeśli pogoda pozwoli, wyremontowany rok temu kompleks basenów "Bugla", planuje otworzyć jeszcze w maju.

Polub nas!Chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się w Mysłowicach? Polub nas na Facebooku i trzymaj rękę na pulsie!


*TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
*EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

larwa (gość)

ŻAL....nie ma gdzie sie kąpac...nie ma porzadnych placy zabaw..i nie ma ddróg bez dziur;D oto nasze piękne Mysłowice:)ale za to mozemy byc dumni z pomnika ofiar katastrofy w Smolensku.....

Mika z M-c (gość)

To wielka szkoda, Hubertus zamknięty, basen na Słupnej jest w coraz gorszym stanie i lata świetności ma już za sobą, a przyszłość basenu na Świerczyny stoi pod znakiem zapytania. Paranoja, za niedługo w ogóle nie będzie w tym mieście, gdzie pływać.

OKoń (gość)

Wystatczy popatrzec na inwestora ktory bez medialnego szumu cicho i skromnie pieknie wyremontowal rybaczowke teraz DwóR HuBERTU
sA

OKoń (gość)

Wystatczy popatrzec na inwestora ktory bez medialnego szumu cicho i skromnie pieknie wyremontowal rybaczowke teraz DwóR HuBERTU
sA