Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwudziestka młodych ludzi z całego świata odwiedziła nowy dom Hospicjum Cordis w Katowicach. Wszyscy należą do jednej organizacji międzynarodowej pod nazwą "People to People". Młodzież miała okazję obejrzeć krótkie filmiki dokumentalne o działalności hospicjum oraz o budowie siedziby w Katowicach.

- Spotkali się z naszymi podopiecznymi, między innymi z Karolem, który ma 93 lata. Przeżył II wojnę światową i może to być dla gości ciekawe spotkanie historyczne - mówi Agata Basek, psycholog w Hospicjum Cordis. Goście mieli też możliwość porozmawiania z 30-letnim Pawłem, który uległ wypadkowi w pracy i obecnie próbuje wrócić do normalnego życia. Natomiast Agnieszka, której córka zmarła rok temu, opowiedziała o zmaganiach z chorobą i pomocy, jakiej udzieliło jej hospicjum.
- Na zakończenie goście pomalowali dwie ściany w korytarzu - będą nam o tej wizycie przypominać - dodaje Basek.

Młodzież oraz pracownicy Hospicjum Cordis spotkają się jutro na uroczystej kolacji z wnuccką prezydenta Stanów Zjednoczonych Dwighta D. Eisenhowe- ra - Mary Jean Eisenhower, która pomaga potrzebującym.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!