Boisko-lodowisko zostanie wybudowane na odkrytym miejskim kąpielisku przy ul Boisko-lodowisko zostanie wybudowane na odkrytym miejskim kąpielisku przy ul

Boisko-lodowisko zostanie wybudowane na odkrytym miejskim kąpielisku przy ul. Konstytucji 3 Maja. (© fot. Arkadiusz Ławrywianiec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ramach programu "Zaprojektuj i buduj" na terenie otwartego kąpieliska miejskiego w Mikołowie powstanie boisko wielofunkcyjne. Prace powinny ruszyć na jesieni tego roku i zakończyć się w przyszłym. Koszt inwestycji to prawie 2,1 mln zł. Pieniądze w zdecydowanej większości (ponad 1,6 mln zł) pochodzić będą z funduszy europejskich, resztę pokryje gmina.

Boisko będzie miało wymiary obowiązujące w piłce ręcznej, czyli 40x20 m. Nawierzchnia ze sztucznej trawy pozwalać będzie na rozgrywanie spotkań zarówno w "szczypiorniaka" jak i w piłkę nożną oraz tenisa ziemnego.

Natomiast zimą boisko będzie zalewane wodą i zamieniać się będzie w sztuczne lodowisko. W tym celu zainstalowany zostanie kontener chłodzący, a pod trawą - instalacja mrożeniowa. W skład inwestycji wchodzi również montaż tzw. rolby (czyli urządzenia czyszczącego lód), budowa parkingu, instalacji systemu wejścia-wyjścia, szafek, wyposażenia szlifierni, zaopatrzenia w kije i łyżwy Bandy zostaną zamrożone, a siatki okalające lodowiska będą chronić publiczność przed przypadkowym uderzeniem z krążka. Obiekt będzie oświetlony i ogrodzony. Boisko-lodowisko ma być ogólnodostępne oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

To inwestycja skierowana do zwykłych mieszkańców, którzy lubią aktywnie spędzać czas. - Nie przewidujemy rozgrywania na boisku profesjonalnych spotkań w żadnej dyscyplinie sportowej. Głównym powodem tej decyzji jest fakt, że boisko nie ma wymiarów potrzebnych do spotkań piłkarskich czy też hokejowych - wyjaśnia Wojciech Tkacz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Będziemy stawiać głównie na rekreację. Wyjątkiem od tej reguły mogą być rozgrywki w minihokeja, w których zazwyczaj uczestniczą dzieci do 9. roku życia. Na normalnym lodowisku rozgrywają swoje mecze na jednej połowie, więc na nowym wielofunkcyjnym boisku będzie istniała możliwość grania takich spotkań. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Mikołowa już w następnym roku będą mogli cieszyć się zupełnie nowym obiektem sportowym.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!