Festiwal Metal Hammer już 27 czerwca w katowickim Spodku. Organizatorzy zapowiadają nieco inną formułę festiwalu: tym razem wystąpią zespoły z nurtu tzw. rocka i metalu progresywnego. Wśród artystów również zespół z Piekar Śląskich.

Metal Hammer Festival
Katowice, Spodek
27 czerwca 2015


Siódma edycja festiwalu odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku, w nieco innej niż zwykle formule. Organizatorzy zapowiadają, że fani w tym roku mogą spodziewać się najlepszej muzyki z nurtu rocka i metalu progresywnego.

Na festiwalu wystąpi Dream Theater. Zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce. Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog/hard rocka. Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów.

"Polscy fani Dream Theater są niesamowici"

Ostatnio na stronie Antyradia ukazała się rozmowa z wokalistą zespołu, Jamesem LaBrie. w której powiedział m.in. kilka miłych słów na temat polskich fanów Dream Theater.

"Gdy gramy koncert w Polsce, bez względu na to, w jakim mieście się odbywa, odczuwamy niewiarygodny entuzjazm. W tym kraju publiczność genialnie z nami współpracuje. Wystarczy rzucić hasło, a ona śpiewa, wznosi ręce lub pięści w górę i jest przy tym wszystkim bardzo głośna. To najlepszy komplement jaki może dostać zespół.

Polscy fani są niesamowici, bo dają nam do zrozumienia, jak bardzo uwielbiają Dream Theater. To jak dobrze znają nasze utwory jest dla mnie oszałamiające. Nie możemy się doczekać przyjazdu do Was! Do zobaczenia w czerwcu!"

Na festiwalu wystąpi także polski "towar eksportowy", zespół Riverside, a także piekarska grupa Osada Vida.

Lista wszystkich wykonawców przedstawia się następująco:DREAM THEATER

RIVERSIDE

EVERGREY

COLLAGE

TIDES FROM NEBULA

OSADA VIDA

ONE

ART OF ILLUSION


160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony i niebieski do 10 rzędu
155 PLN - sektor niebieski od 11 rzędu
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża

W dniu koncertu bilety droższe o 20 zł.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!