Rok temu na starcie zawodów stanęło ponad 300 biegaczy

Rok temu na starcie zawodów stanęło ponad 300 biegaczy (© Fot. Arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mysłowicki Truchtacz odcisnął już wyraźny znak na biegowej mapie Polski. Zawodnicy stowarzyszenia obecnie są na niemal wszystkich ważnych biegach w kraju, pojawiają się także za granicą, a dzięki własnym barwom są łatwo rozpoznawalni. Dzięki II Biegowi Spełnionych Marzeń zostali docenieni także jako organizatorzy.

- Otrzymaliśmy drugą nagrodę za bieg kameralny, przyznaną przez maratonypolskie.pl. Ludzi, którzy byli zaangażowani w jego organizację bardzo to ucieszyło - przyznaje Tomasz Katan, prezes Truchtacza.

Samo stowarzyszenie cały czas się rozwija. Przejawem tego jest rosnąca liczba aktywnych biegaczy należących do Truchtacza, liczba startów w zawodach oraz własne barwy.- Dzięki nowym, ujednoliconym strojom, które zakupiliśmy ze składek członkowskich, jesteśmy rozpoznawalni. Nasi zawodnicy startują bardzo regularnie, staramy się być obecni przynajmniej na dwóch biegach w miesiącu - tłumaczy Katan.

Liczne starty mysłowiczan przynoszą efekty w postaci kolejnych sukcesów, jakie stają się udziałem zawodników Truch-tacza.

- W tym roku największym sukcesem było zdobycie przez Dorotę Wyleciał mistrzostwa Polski w maratonie w kategorii K50, na zawodach które odbyły się w Dębnie. Godne odnotowania jest także to, że prawdopodobnie jako pierwszy mysłowiczanin Koronę Maratonów Polskich zdobył Jacek Księżyk - wylicza Katan.

Obecnie członkowie stowarzyszenia skupieni są głównie na przygotowaniach do III Biegu Spełnionych Marzeń, ktory odbędzie się 16 stycznia.

- Sprawy organizacyjne mamy już w większości domknięte. W tym roku spodziewamy się około 500 uczestników. 16 stycznia ruszymy z jeszcze większą pompą niż rok temu - zapowiada prezes Truchtacza. - W trzecim biegu zmieniamy trochę trasę. Dalej liczyć będzie ona 15 km dla biegaczy i 7,5 km dla uczestników rajdu nordic walking, ale przebiegać będzie głównie na terenie Wesołej. Będzie trochę trudniejsza niż ostatnio, ale na pewno też bardziej atrakcyjna dla biegaczy - zapewnia.

Opłata startowa za udział w biegu wynosić będzie 30 złotych w dniu startu.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!