Kolejna edycja Biegu Spełnionych Marzeń już 16 stycznia

Mysłowicki Truchtacz odcisnął już wyraźny znak na biegowej mapie Polski. Zawodnicy stowarzyszenia obecnie są na niemal wszystkich ważnych biegach w kraju, pojawiają się także za granicą, a dzięki własnym barwom są łatwo rozpoznawalni. Dzięki II Biegowi Spełnionych Marzeń zostali docenieni także jako organizatorzy.

Rok temu na starcie zawodów stanęło ponad 300 biegaczy
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Rok temu na starcie zawodów stanęło ponad 300 biegaczy (© Fot. Arc)

- Otrzymaliśmy drugą nagrodę za bieg kameralny, przyznaną przez maratonypolskie.pl. Ludzi, którzy byli zaangażowani w jego organizację bardzo to ucieszyło - przyznaje Tomasz Katan, prezes Truchtacza.

Samo stowarzyszenie cały czas się rozwija. Przejawem tego jest rosnąca liczba aktywnych biegaczy należących do Truchtacza, liczba startów w zawodach oraz własne barwy.- Dzięki nowym, ujednoliconym strojom, które zakupiliśmy ze składek członkowskich, jesteśmy rozpoznawalni. Nasi zawodnicy startują bardzo regularnie, staramy się być obecni przynajmniej na dwóch biegach w miesiącu - tłumaczy Katan.

Liczne starty mysłowiczan przynoszą efekty w postaci kolejnych sukcesów, jakie stają się udziałem zawodników Truch-tacza.

- W tym roku największym sukcesem było zdobycie przez Dorotę Wyleciał mistrzostwa Polski w maratonie w kategorii K50, na zawodach które odbyły się w Dębnie. Godne odnotowania jest także to, że prawdopodobnie jako pierwszy mysłowiczanin Koronę Maratonów Polskich zdobył Jacek Księżyk - wylicza Katan.

Obecnie członkowie stowarzyszenia skupieni są głównie na przygotowaniach do III Biegu Spełnionych Marzeń, ktory odbędzie się 16 stycznia.

- Sprawy organizacyjne mamy już w większości domknięte. W tym roku spodziewamy się około 500 uczestników. 16 stycznia ruszymy z jeszcze większą pompą niż rok temu - zapowiada prezes Truchtacza. - W trzecim biegu zmieniamy trochę trasę.
∨ Czytaj dalej

Dalej liczyć będzie ona 15 km dla biegaczy i 7,5 km dla uczestników rajdu nordic walking, ale przebiegać będzie głównie na terenie Wesołej. Będzie trochę trudniejsza niż ostatnio, ale na pewno też bardziej atrakcyjna dla biegaczy - zapewnia.

Opłata startowa za udział w biegu wynosić będzie 30 złotych w dniu startu.


Marcin Szczepański Marcin Szczepański
źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię