W połączeniach krajowych z prefiksu zniknie "0", a likwidacja połączeń w starym systemie rozpocznie się już 30 września br. Będzie nieco łatwiej wybierać numer abonenta, ale też zmiany spowodują konieczność ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W połączeniach krajowych z prefiksu zniknie "0", a likwidacja połączeń w starym systemie rozpocznie się już 30 września br. Będzie nieco łatwiej wybierać numer abonenta, ale też zmiany spowodują konieczność przeprogramowania aparatów telefonicznych, modemów, bądź innych urządzeń z zaprogramowanymi numerami, także indywidualnych telefonów komórkowych.

- Okres przejściowy jest dość długi, bo potrwa od 30 września br. do 14 maja 2010 roku. W tym czasie będzie można wybierać numery krajowe - z cyfrą "0" i bez cyfry "0" - informuje Maria Piskier, szefowa Śląskiego Biura Prasowego GTP. - Definitywnie zmieniony zostanie schemat wybierania numerów krajowych z telefonów stacjonarnych od 15 maja 2010 roku. Wtedy połączenia na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej i teleinformatycznej będą realizowane z pominięciem początkowej cyfry "0. W okresie przejściowym po wybraniu numeru krajowego z cyfrą "0", usłyszymy bezpłatną zapowiedź słowną, powiadamiającą o zmianach. Do zapowiedzi skierowane zostaną losowo wybrane połączenia, które będą automatycznie rozłączane. Treść zapowiedzi będzie następująca: "Informujemy o zmianie sposobu wybierania numerów w połączeniach krajowych. Prosimy ponownie wybrać numer z pominięciem początkowego zera."

Zmiana wynika z rozporządzenia ministra infrastruktury z 14 lipca 2005 roku w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych. Muszą dostosować się do niej wszyscy operatorzy telekomunikacyjni działający w Polsce. - Nie zmieni się sposób wybierania połączeń na numery międzynarodowe. Przed numerem kierunkowym kraju docelowego w dalszym ciągu należy wybierać "00" - dodaje Maria Piskier.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!