Każdej niedzieli Obrzeżna Północna zmienia się w najtłoczniejszą ulicę w mieście. Choć obroty handlarzy spadają, na giełdę przyjeżdżają kupować nawet mieszkańcy Jury.

Swojskie jajka, rajstopy za piątkę, nowoczesna nawigacja, a może porshe z lat 70. za 103 tysiące złotych? Mysłowicka giełda samochodowa to jedyne w regionie miejsce, gdzie możesz zrobić takie zakupy. Możesz kupić auto i zapakować je po brzegi: ubraniami, żywnością, sprzętem AGD i meblami.

Idą święta Miasto świątecznie ozdobione. Jakie wrażenie?

Na powierzchni blisko 6 hektarów, na obrzeżach Mysłowic, w każdą niedzielę rozstawiają się setki handlarzy. Ściągają tu wtedy mieszkańcy z całego Śląska, Zagłębia, a bywa że i z Jury Krakowsko-Często-chowskiej. - Minionej niedzieli zaliczyliśmy 390 wjazdów - przytacza statystyki Leszek Molecki ze s półki Ameks, zarządzającej giełdą. - Pamiętam lata, kiedy jednej niedzieli mieliśmy ponad tysiąc. Teraz indywidualni właściciele aut wolą wystawić pojazd w internecie lub w komisie. My zresztą też coraz więcej ofert prezentujemy w sieci - zaznacza. To po co przychodzić na targowisko?

- A po to, by kupić dobrej jakości towar - podkreślają klienci. Na giełdzie dostaniemy samochody, również kilkudziesięcioletnie zabytkowe perełki. Mało tego, zaraz obok trzech hal ekspozycyjnych jest sektor handlowy. Tutaj kolejne setki handlarzy sprzedają... wszystko. - Wybór jest większy niż w hipermarkecie. I zawsze można coś utargować - mówi Ewa Jaślisiewska, która ostatniej niedzieli przyjechała na giełdę ze Szczekocin w powiecie zawierciańskim.

Sylwestra na rynku nie będzie Gdzie mysłowiczanie mają się bawić?

Mimo to z roku na rok jest coraz mniej ludzi, szacuje handlująca tu Agnieszka Jagusz. Jej zdaniem najwięcej klientów przyjeżdżało 5-6 lat temu. Od tego czasu obroty spadły nawet 50 proc. W niedzielę nie narzekali za to sprzedawcy opon. To do nich ustawiały się największe kolejki. - Mamy stałych klientów, którzy wolą kupić opony u nas niż w internecie - mówi Norbert Kops. Wachlarz cenowy też jest imponujący. Zaczyna się od 75 zł za oponę, a kończy na tysiącu.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
*LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!