Dni Mysłowic 2013: Trzecia odsłona tegorocznego święta miasta upłynęła na sportowo. Obchody otworzyła msza św. o godz. 16.30 w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Imprezę rozpoczął zaś festyn i bieg świętojański, który wystartował spod skrzyżowania ul. Kolejowej i Kolejki Konnej w Brzęczkowicach.

Dni Mysłowic 2013: Pobiegli ku czci kard. Hlonda


Na linii startu biegu trzeciej odsłony Dni Mysłowic 2013 stanęło 102 zawodników. Sportowców pobłogosławił proboszcz brzęczkowickiej parafii, ks. Bernard Halemba. W tym czasie na Bończyku rozpalono tradycyjne ognisko i rozpoczął się 20. już Familijny Festyn Świętojański - na trzeźwo. Zgromadzeni bawili się i oczekiwali na mecie na zawodników I Biegu ku czci kard. Augusta Hlonda. Biegaczy witał ks. Rafał Ryszka.

Pierwsi na metę przybiegli Mateusz Wolnik i Barbara Gos. Drudzy byli Jacek Seweryn i Katarzyna Rosikoń, a trzeci - Damian Kowalik i Ewa Nowak. Spośród mysłowiczan najlepiej spisali się Katarzyna Pielorz i Marek Sokołowski, a spośdród duchownych - salezjanin, ks. Henryk Urbaś ze szkoły salezjańskiej w Świętochłowicach. Puchar rektora GWSP zgarnęli Adam Jamiński i Marta Harańczyk, a dla najmłodszej uczestniczki biegu - Julia Morawska, 13-letnia uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Morgach.

A tak bawiliśmy się w sobotę na Rynku i w piątek na Słupnej. ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!