"Dębowy świat dla aktywnych" będzie promował specjalny film "Dębowy świat dla aktywnych" będzie promował specjalny film

"Dębowy świat dla aktywnych" będzie promował specjalny film. Wystąpią w nim m.in. rolkarze (© fot.arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Dębowy Świat dla aktywnych" to propozycja dla każdego, kto ceni sobie ruch na świeżym powietrzu. Miasto ma bowiem mnóstwo terenów i tras, gdzie można pojeździć na rowerze, zagrać w piłkę plażową, czy po prostu zwiedzić ciekawe miejsca.

Na promocję projektu, prezentującego wszystkie walory rekreacyjne i turystyczne Dąbrowy Górniczej gmina pozyskała z funduszy europejskich prawie 500 tys. złotych.

Miasto chce w ten sposób zachęcić do aktywnego wypoczynku mieszkańców, ale nie tylko. Stara się także skutecznie zareklamować własne atuty, tak by przyjeżdżali tutaj goście z całego województwa, a nawet tych ościennych.

"Dębowy Świat dla aktywnych" wystartował 9 maja br., razem z III Półmaratonem Dąbrowskim. Zwieńczeniem akcji jest planowany na 19 września I Dębowy Maraton Rolkowo - Rowerowy. Do skorzystania ze wszystkich atrakcji namawia także podserwis projektu "Dębowy Świat" (www.debowyswiat.pl). Jednym z elementów projektu jest publikacja "Map dla aktywnych" - Można się z nich dowiedzieć, gdzie najlepiej w Dąbrowie wybrać się na rolki lub rower. Znajdziemy też informacje o najciekawszych trasach, na których można uprawiać nordic walking - mówi Aneta Złocka, koordynatorka projektu "Dębowy Świat dla aktywnych". W czerwcu mieszkańcy dziesięciu miast południowej Polski mieli okazję poznać dąbrowskie atrakcje, podczas specjalnych "eventów dla aktywnych". Pierwszy odbył się w Sosnowcu, a potem m.in. w Gliwicach, Częstochowie i Krakowie. Uczestnicy mogli podziwiać pokazy jazdy freestylowej na rolkach, a także wziąć udział w warsztatach jazdy z wykorzystaniem tego sprzętu. - Mamy nadzieję, że we wrześniu, kiedy zakończymy projekt, wielu mieszkańców naszego województwa odkryje nieznane im dotąd uroki Dąbrowy Górniczej i stanie się ona ich ulubionym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreśla Aneta Złocka. - W naszym mieście rzeczywiście można ciekawie spędzić czas w plenerze, korzystając z nowych, ścieżek rowerowych, czy boisk. Mam nadzieję, że zaplecze rekreacyjne nadal będzie się szybko rozwijać - przyznaje Małgorzata Kot. PAS


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!