Andrzej Duda prezydentem [wyniki wyborów prezydenckich 2015]. Mamy prezydenta! Według sondaży exit poll wybory wygrał Andrzej Duda - zdobywając 53 proc. głosów. Bronisław Komorowski uzyskał - 47 proc. głosów. Według oficjalnych wyników, podanych przez PKW Duda zdobył 51,55 a Komorowski 48,45 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 55 proc.

Andrzej Duda prezydentem [wyniki wyborów prezydenckich 2015]

Według oficjalnych danych PKW w woj. śląskim wygrał Bronisław Komorowski z wynikiem 51,2 proc. Andrzej Duda otrzymał 48,8 proc. Frekwencja w naszym regionie wyniosła 55,13 proc.

Sprawdź jak głosowaliśmy w woj.śląskim:

Wybory prezydenckie 2015. Jak głosowaliśmy w woj. śląskim? Gdzie wygrał Duda, a gdzie Komorowski?


Śląskie najpierw Dudy a potem znów, o włos KomorowskiegoPo pierwszej turze na Śląsku przez chwilę tryumfował Andrzej Duda. Tak wynikało z sondaży Ipsos na godzinę 21, ale tuż przed północą okazało się, że w naszym województwie to jednak Bronisław Komorowski był zwycięzcą. Oficjalne wyniki drugiej tury poznamy dopiero jutro. PKW poinformowała, że najpóźniej będzie to w poniedziałek przed północą.

Sprawdź frekwencję w woj. śląskim:
Wybory prezydenckie 2015. Cisza wyborcza przedłużona, zmarła kobieta [frekwencja w drugiej turze]

Wiadomości

Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

będzinianka (gość)

A kto po wygranych wyborach parlamentarnych przez Prawo i Sprawiedliwość w 2005r nie chciał koalicji PO i PIS czy nie wspaniałe ugrupowanie PO, gdyby nie pycha, zarozumiałość Donalda Tuska, który wyraźnie wtedy powiedział, że PO może rządzić tylko i wyłącznie samodzielnie, gnębili, szczuli i doszło do tragedii, a Kraj został na przysłowiowym lodzie. Mam nadzieje, że ludzie to pamiętają i nie dadzą znów omamić się przez działaczy PO i im podobnych.

beata (gość) (wyborca)

Oczywiście czasem dobrze jest zajrzeć do słownika ,błąd raczej banalny ,nawet ciężki do wytłumaczenia,ale czy Tobie Wyborco czasem się nie zdarza............

zola (gość) (MATKA)

Witam pan Komorowski zmienił nazwisko z Szczynukowicz ,mało ci zabrał wszystkie ulgi remontowe ,internet,pogrzebowe ,lekarstwa prawie o 100% jeszcze ci mało to ,nie wspomnę wiek emerytalny 67 ,jak ktoś chce morze pracować do 93 lat ,myśl o przyszłości twoich bliskich nawet o wnukach .

Kibol (gość)

A jak się cieszą - PIS-rańcy... Mają swoją Dudę - żebyśmy nie dostali po d..e z tej dudy.
Tyle lat rozwoju Polski wolnej, wzrostu, osiągnięć, pięć lat spokojnej prezydentury - i wszystko teraz w Dudę wsadzić... Co za durnie...!

Anka (gość)

Mamy nowego prezydenta,który wraz ze swoją rodziną potrafi się zaprezentować i póki co to by było na tyle. Za 5 lat pogadamy czy była to dobra prezydentura. A teraz czekamy na jesienne wybory. Mam tylko nadzieję,że rząd będzie się składał z młodych,ambitnych ludzi,którzy pragną dobra naszego państwa i w końcu zaczną działać a nie tylko obiecywać,że będzie to zupełnie nowa partia. PO i PIS-owi już dziękujemy! Mamy dosyć kłótni,afer,katastrofy smoleńskiej,przymusowej emigracji,itd....chcemy godnego życia dla wszystkich.

egon (gość)

To jest po prostu twarz Komorowskiego. Niektórzy przejrzeli go wcześniej. Inni tak jak Pippilang dalej jak konie - klapki na oczach.

kris1 (gość)

Bredzisław zemścił na obywatelach po przegranej w wyborach.Żeby tak zaraz wycofać się z obietnicy".emerytury po 40 latach". To świadczy o frustracji i zarazem małostkowości ustępującego prezydenta.Wyszło na to że sam siebie podsumował.Żałosny człowiek który tak jak jego partia przez lata żerował na straszeniu ludzi Kaczyńskim i PiS-em.Jedyne co mieli do zaoferowania to odbieranie społeczeństwu przywileii

Pippilang (gość)

A ja mam nadzieję że na jesieni to otworzysz szeroko oczy i zobaczysz jak D.u.p.a Wołowa cię wydudał.