Wybierz region

Wybierz miasto

  Zrabowali... 30 złotych, a mogą za to posiedzieć do 12 lat

  Autor: (bas)

  2006-03-11, Aktualizacja: 2006-03-10 18:08 źródło: Dziennik Zachodni

  Trzech młodych mieszkańców Mysłowic w brutalny sposób napadło i obrabowało 55-letnią jaworzniankę. Przedwczoraj sąd zatrzymał w areszcie jednego z napastników na 2 miesiące, a dwóch jego kompanów otrzymało dozór ...

  Trzech młodych mieszkańców Mysłowic w brutalny sposób napadło i obrabowało 55-letnią jaworzniankę.

  Przedwczoraj sąd zatrzymał w areszcie jednego z napastników na 2 miesiące, a dwóch jego kompanów otrzymało dozór policji. Wszyscy odpowiedzą za rozbój.

  Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór ok. godz. 20.30. Jaworznianka wracała z zakupów. W okolicy Urzędu Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej została zaatakowana przez trzech rosłych mężczyzn. Jeden z nich próbował wyszarpnąć jej z ręki torebkę. Kobieta przewróciła się na chodnik, ale torebki nie puściła.

  - Wtedy drugi z napastników nadepnął na jej rękę i próbował kopać. Kobieta przestała się bronić i wypuściła torbę. Napastnicy zabrali łup i uciekli - relacjonuje komisarz Jacek Sowa, rzecznik prasowy jaworznickiej policji.

  Kobieta zgłosiła napad policji. Po kilku minutach w rejonie ul. Matejki policjanci z sekcji kryminalnej wylegitymowali trójkę wyraźnie zdenerwowanych mężczyzn. Znaleziono przy nich rzeczy należące do napadniętej kobiety.

  - Napastnicy są w wieku 22-23 lat. Wszystkim postawiono zarzut rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i nie ma znaczenia, że skradli tylko 30 złotych - podkreśla komisarz Sowa.

  Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

  Jak się dowiedzieliśmy, policjanci cały czas sprawdzają, czy zatrzymani nie brali udziału w podobnych rozbojach dokonywanych nie tylko w Jaworznie, ale również na terenie Mysłowic i Sosnowca.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.