Wybierz region

Wybierz miasto

  Zima nie dała szans drugoligowcom

  Autor: Rafał Musioł

  2006-03-15, Aktualizacja: 2006-03-15 09:03 źródło: Dziennik Zachodni

  Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął wczoraj decyzję o przeniesieniu planowanych na najbliższy weekend meczów 19.

  Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął wczoraj decyzję o przeniesieniu planowanych na najbliższy weekend meczów 19. kolejki II ligi z 18-19 marca na środę 12 kwietnia.

  Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu, z tego samego powodu, WG zmuszony został do przełożenia spotkań 18. kolejki II ligi z 10-11 marca na środę 19 kwietnia.  - Na szczęście udaje nam się jeszcze znaleźć wolne terminy na rozgrywanie tych przekładanych spotkań, ale sytuacja jest rzeczywiście nieciekawa - przyznał sekretarz Wydziału Gier, Krzysztof Smulski.  W naszym regionie miały się odbyć trzy mecze: Piasta Gliwice ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Zagłębia Sosnowiec z Widzewem Łódź (oba sobota, godz. 14.30) oraz Polonii Bytom ze Szczakowianką Jaworzno (niedziela, godz. 12.00). Wskutek zimowej aury żaden z naszych klubów nie był w stanie przygotować swojego stadionu na inaugurację rozgrywek.

  - Tak się składa, że akurat wizytowałem i Polonię, i Piasta. Nie było szans, żeby na tych stadionach udało się rozegrać ligowe mecze - potwierdza Smulski.

  Jeszcze wczoraj rano do PZPN napływały faksy z dramatycznymi opisami "walki na froncie pogodowym".

  - Właściwie tylko ŁKS Łódź nie zgłosił konieczności przesunięcia meczu, reszta klubów była jednomyślna - ujawnia sekretarz WG.  W 20. kolejce, zaplanowanej na 24-26 marca, gospodarzami spotkań w województwie śląskim będą: Polonia, Szczakowianka, Ruch Chorzów i Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale czy aura zlituje się w końcu nad piłkarzami i ich kibicami? - Musimy być dobrej myśli, takie spychanie kalendarza nie może trwać w nieskończoność. Piłkarzy i tak będzie czekał wzmożony wysiłek w nadchodzących tygodniach, gdy będą musieli odrobić zaległości - mówi Smulski.  Być może doświadczenia te zaowocują postanowieniem PZPN o wymogu posiadania przez drugoligowe kluby podgrzewanej murawy.

  - Nie można wykluczyć, że taki temat się pojawi. Zdajemy sobie jednak sprawę, w jakiej kondycji finansowej jest wiele klubów z zaplecza ekstraklasy i z jakim sprzeciwem może się taka decyzja spotkać - przyznaje Smulski. •

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.