Wybierz region

Wybierz miasto

  Zakochani w matematyce?

  Autor: (tal)

  2002-05-11, Aktualizacja: 2004-12-18 00:42 źródło: Dziennik Zachodni

  56 proc. maturzystów szkół młodzieżowych woj. śląskiego rozwiązywało wczoraj zadania z matematyki (w placówkach dla dorosłych aż 60 proc.). Drugi sprawdzian abiturienci wybierają sami, ponad połowa zdecydowała się na ...

  56 proc. maturzystów szkół młodzieżowych woj. śląskiego rozwiązywało wczoraj zadania z matematyki (w placówkach dla dorosłych aż 60 proc.).

  Drugi sprawdzian abiturienci wybierają sami, ponad połowa zdecydowała się na matematykę, mniejsze grupy wolały historię, biologię, język angielski, nieliczni fizykę lub chemię. Zdający egzaminy dojrzałości (tzw. stare) o godz. 14 pisemną część matury mieli za sobą.

  743 śmiałków, którzy w naszym regionie zdają nową maturę, ma dłuższą drogę do świadectw. O godz. 15.30 skończyli prace z języka angielskiego (inne grupy mają obowiązkowy dla nich egzamin pisemny z języka obcego w sobotę lub w poniedziałek), we wtorek muszą przyjść na matematykę. Niektórzy z nich pisemnie zaliczają cztery przedmioty. Mogą zdawać ich tyle, ile zechcą, żeby zwiększyć swe szanse na dostanie się do wymarzonej uczelni.

  - Nowa matura jest bardziej obiektywna od starej i sprawdza praktyczne umiejętności, dlatego ją wybraliśmy - zapewniali ,DZ" przed rozpoczęciem egzaminu z języka angielskiego maturzyści z II LO im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach: Kamil Dratwa, Anna Niedoba i Szymon Lubiński.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)