Wybierz region

Wybierz miasto

  Zadbaj o samopoczucie!

  Autor: BOŻENA FERDYN

  2002-03-02, Aktualizacja: 2004-12-18 00:58 źródło: Dziennik Zachodni

  XV Targi ,Bliżej zdrowia, bliżej natury" i Spotkania z Medycyną Naturalną rozpoczęły się wczoraj w katowickim Górnośląskim Centrum Kultury. Kolejki do kasy ustawiały się już przed godz. 9.

  XV Targi ,Bliżej zdrowia, bliżej natury" i Spotkania z Medycyną Naturalną rozpoczęły się wczoraj w katowickim Górnośląskim Centrum Kultury. Kolejki do kasy ustawiały się już przed godz. 9. Na targach każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele tu stoisk z ziołami, miodami, zdrową żywnością, kosmetykami, płytami z muzyką relaksacyjną, piramidami niwelującymi ból i pomagającymi usuwać niektóre schorzenia, sprzętem do masażu. Nie brakuje także biżuterii i fachowej literatury. Można się też zaopatrzyć w niekonwencjonalny prezent dla bliskiej osoby. Przykładowo Lucyna Jakubiak z Gdyni oferuje poetyckie kalendarze imion.

  Największe kolejki zauważyliśmy jednak tam gdzie dowiadujemy, jak poprawić stan zdrowia. Sporo pracy miał wczoraj kręgarz, masażysta i bioenergoterapeuta Stanisław Kociński z Tucholi:

  - Na schorzenia kręgosłupa cierpimy praktycznie wszyscy, ale aż 80 proc. chorób innych układów pochodzi właśnie od kręgosłupa. Dlatego tak pomocna jest terapia manualna, przy pomocy której usuwamy przyczyny chorób - tłumaczy Kociński.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się też: irydologia (diagnozowanie z oka) oraz parapsychologia. Można na targach wykonać zdjęcia aury, czyli komputerowe badanie biopola energetycznego.

  - W aurze są zakodowane informacje dotyczące nie tylko zdrowia, ale też stanów emocjonalnych, a nawet predyspozycji do wykonywania danego zawodu. Wykonując badanie mierzymy również potencjał energetyczny człowieka - wyjaśnia Mariola Czworonóg, reprezentująca gabinet parapsychologiczny z Tarnowa.

  Odwiedzający targi mogą zapoznać się z tajnikami medycyny Wschodu, czy dowiedzieć się jak bezpiecznie się odchudzać.

  Targi potrwają do niedzieli; są czynne od godz. 10 do 19. Wykłady mówiące o zachowaniu i przedłużeniu młodości, sztuce oddychania, znaczeniu wody dla naszego organizmu, sztuce bycia szczęśliwym, ale też poruszające zagadnienia hipnozy, autohipnozy, intuicji i telepatii, rozpoczynają się zarówno dzisiaj, jak i jutro, o godz. 10.30.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)