Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyciągnięty z zaświatów

  Autor: (mz)

  2006-02-28, Aktualizacja: 2006-02-28 10:26 źródło: Dziennik Zachodni

  Sierżant Adam Semeniuk i starszy posterunkowy Przemysław Przygoda z mysłowickiej policji uratowali życie 44-letniemu Ryszardowi F., który w niedzielę wieczorem próbował popełnić samobójstwo. Około godz. 18.

  Sierżant Adam Semeniuk i starszy posterunkowy Przemysław Przygoda z mysłowickiej policji uratowali życie 44-letniemu Ryszardowi F., który w niedzielę wieczorem próbował popełnić samobójstwo.

  Około godz. 18. na mysłowicką policję zatelefonował mężczyzna. Przedstawił się jako brat niedoszłego samobójcy i tłumaczył, że wie o jego zamiarach. Ryszard F. zadzwonił do niego przed targnięciem się na swoje życie. Podał adres hotelu i numer pokoju, w którym przebywał.

  - W środku zastaliśmy tylko włączony telewizor. Po chwili, za uchylonymi drzwiami szafy znaleźliśmy mężczyznę, który powiesił się na pasku od spodni. Nie oddychał, był siny na twarzy. W pierwszej chwili myślałem, że nie żyje. Zostawił list pożegnalny - mówi sierż. Semeniuk z Grupy Szybkiego Reagowania w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

  - Natychmiast wyciągnęliśmy go z szafy, usunęliśmy pasek i zaczęliśmy go reanimować. To wszystko działo się bardzo szybko. Nie wierzyliśmy, że uda się go uratować. Zawsze trzeba jednak mieć nadzieję - dodaje st. post. Przygoda. - Gdy tylko zaczął oddychać, wezwaliśmy pogotowie. Czy czujemy się bohaterami? To był przecież nasz obowiązek.

  Ryszard F. został przewieziony do Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)