Wybierz region

Wybierz miasto

  Wojewódzka inauguracja kampanii wyborczej SLD

  Autor: WITOLD PUSTUŁKA

  2002-09-23, Aktualizacja: 2004-12-18 00:12 źródło: Dziennik Zachodni

  Ponad 500 osób wzięło udział w wojewódzkiej inauguracji kampanii wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sosnowcu. Być może do hali sportowej w dzielnicy Zagórze przyszłoby więcej osób, ale chyba w obawie przed ...

  Ponad 500 osób wzięło udział w wojewódzkiej inauguracji kampanii wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sosnowcu. Być może do hali sportowej w dzielnicy Zagórze przyszłoby więcej osób, ale chyba w obawie przed szturmem Ligi Republikańskiej wprowadzono specjalne zaproszenia, a ochrona na każdym kroku sprawdzała identyfikatory.


  Wszystko odbywało się w amerykańskim stylu; gra świateł, potężne jupitery, duży telebim. Zaczęło się od koncertu zespołu Chrząszcze (zdecydowanie przydługiego), po czym po raz pierwszy pokazano wyborczy spot reklamowy SLD w naszym regionie. Nie wzbudził on jednak powszechnego zachwytu, bo pokazano tylko wybranych kandydatów na prezydentów, a ci, których pominięto, czuli się zawiedzeni. Potem, w blasku jupiterów, na scenę wychodzili kandydaci - liderzy list do Sejmiku oraz wszyscy kandydaci na prezydentów miast na prawach powiatu. Zabrakło jedynie kandydata na prezydenta Jaworzna Mariana Tarabuły, który ponoć tak spieszył się na uroczystość, że aż zwichnął nogę. Drugim ważnym nieobecnym był lewicowy wojewoda śląski Lechosław Jarzębski, którego także zabrakło w sosnowieckiej hali sportowej, co szeroko komentowano w kuluarach.

  Podczas prezentacji kandydatów największe brawa dostał kandydat na prezydenta Sosnowca - Kazimierz Górski, któremu szef Rady Wojewódzkiej SLD poseł Andrzej Szarawarski życzył "zwycięstwa w pierwszej turze". Jednocześnie w elegancki sposób podziękowano dotychczasowemu prezydentowi stolicy Zagłębia Dąbrowskiego Michałowi Czarskiemu, który startuje w wyborach do Sejmiku i jest kandydatem numer jeden do objęcia fotela marszałka województwa śląskiego.

  - Musicie mieć świadomość, że nie czekają na was zaszczyty, ale ciężka praca i trudne obowiązki. W perspektywie wejścia do Unii Europejskiej od nowych samorządów zależeć będzie równie dużo jak od rządu - mówił wiceminister gospodarki Andrzej Szarawarski.

  Do Sosnowca przyjechał też w minioną sobotę sekretarz generalny SLD poseł Marek Dyduch. Nawoływał on zebranych do wewnętrznej konsolidacji i szukania w najbliższych wyborach przeciwników nie na własnej liście wyborczej, ale na innych, konkurencyjnych.

  - Jesteśmy faworytami tych wyborów i musimy to wykorzystać - powiedział nam Marek Dyduch. - W sytuacji kiedy polityczne centrum i prawica są rozproszone i nieobliczalne, jesteśmy jedyną siłą polityczną, której można powierzyć władzę w samorządach.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)