Wybierz region

Wybierz miasto

  Właściciel firmy wyłudzał zwrot akcyzy

  Autor: (greg)

  2006-03-13, Aktualizacja: 2006-03-13 09:02 źródło: Dziennik Zachodni

  Co najmniej milion złotych stracił Skarb Państwa na działalności właściciela mysłowickiej firmy paliwowej. Został on zatrzymany przez policjantów KMP w Mysłowicach i funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach.

  Co najmniej milion złotych stracił Skarb Państwa na działalności właściciela mysłowickiej firmy paliwowej. Został on zatrzymany przez policjantów KMP w Mysłowicach i funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.


  Marek M. kupował olej opałowy. Potem odbarwiał go i fikcyjnie sprzedawał firmom "słupom". Policji udało się namierzyć trzy takie firmy, dwie z Katowic i jedną z Mysłowic. Ich właścicielami nie są, jak często bywa w takich przypadkach, bezrobotnymi, ale osobami prowadzącymi działalność gospodarczą.

  M. płacił im za możliwość wystawiania faktur sprzedaży oleju opałowego, a ci podpisywali oświadczenia dotyczące wykorzystania rzekomo sprzedanego paliwa. Dzięki temu mógł korzystać z obniżonej stawki akcyzy.

  Na poczet grzywny policjanci zabezpieczyli 36.000 zł oraz dwa mercedesy o wartości około 100 tys. zł każdy. W rękach policji są też dwa sejfy, w których może się znajdować kolejnych 100 tys. zł.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.