Wybierz region

Wybierz miasto

  Walczymy o przyznanie nam Mistrzostw Europy 2012

  Autor: (ag)

  2006-03-25, Aktualizacja: 2006-03-24 20:01 źródło: Dziennik Zachodni

  Przez minione dni w Budapeszcie odbywała się pierwsza runda walki o przyznanie prawa organizacji finałów mistrzostw Europy w 2012 roku. Była to impreza towarzysząca Kongresowi UEFA, ale na pewno dość istotna, choćby ze ...

  Przez minione dni w Budapeszcie odbywała się pierwsza runda walki o przyznanie prawa organizacji finałów mistrzostw Europy w 2012 roku. Była to impreza towarzysząca Kongresowi UEFA, ale na pewno dość istotna, choćby ze względu na wrażenia, jakie na tak reprezentatywnym gremium można było wywrzeć.

  - Jeżeli nawet nie wygraliśmy tej rundy, to na pewno nie przegraliśmy - ocenił prezentację polsko-ukraińskiej kandydatury prezes PZPN Michał Listkiewicz . - Była wyważona, stonowana, świetna pod względem merytorycznym, bez niepotrzebnych elementów rozrywkowych. Wszyscy gratulowali nam przygotowania stoiska. Bardzo podobał się film zachwalający polsko-ukraińską kandydaturę. A przecież Węgrzy, którzy też chcą zorganizować wspólnie z Chorwatami Euro-2012, mieli większe pole do popisu.

  Z telebimu popierali polsko-ukraińską kandydaturę Lech Wałęsa i prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, a także premier Kazimierz Marcinkiewicz.

  Zdaniem Listkiewicza dobrze się stało, że na stoisku polsko-ukraińskim obecni byli ministrowie sportu obu krajów - Jurij Pawlenko i Tomasz Lipiec. - To była jasna deklaracja, że rządy obu krajów mocno popierają i angażują się w projekt organizacji ME. Innych ministrów w Budapeszcie nie było - podkreślił Listkiewicz i dodał, że polsko-ukraińską prezentację odwiedzili także szefowie FIFA i UEFA - Joseph Blatter i Lennart Johansson. - To symboliczny gest wskazujący, że nasza kandydatura wzbudza zainteresowanie sterników europejskiego i światowego futbolu.

  Prezentację najwyraźniej zlekceważyli Włosi, którzy przygotowali się do niej bardzo sztampowo. Ostateczna decyzja zapadnie 8 grudnia.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.