Wybierz region

Wybierz miasto

  W Mysłowicach na Reja będzie luksusowa przychodnia

  Autor: (J)

  2002-07-31, Aktualizacja: 2004-12-18 00:23 źródło: Dziennik Zachodni

  Lada dzień ma zostać otwarta w Mysłowicach nowa przychodnia lekarska. W tym celu gmina, za kilkaset tysięcy złotych, wyremontowała dawne pomieszczenia po hotelu robotniczym przy ul. Reja 18.

  Lada dzień ma zostać otwarta w Mysłowicach nowa przychodnia lekarska. W tym celu gmina, za kilkaset tysięcy złotych, wyremontowała dawne pomieszczenia po hotelu robotniczym przy ul. Reja 18. Do zmodernizowanego budynku mają zostać przeniesione gabinety z dwóch przychodni, z ul. Brzezińskiej i Laryskiej, których stare siedziby nie spełniały wymagań techniczno-sanitarnych.

  Remont budynku na ul. Reja trwał pół roku. Już w tej chwili przeniesione są gabinety z ul. Brzezińskiej, w sierpniu nastąpi przeprowadzka sprzętu i personelu z ul. Laryskiej. Ma to się odbywać bezkonfliktowo, tak żeby pacjenci nie mieli problemów z przyjęciem przez lekarza. Od nowego roku te przychodnie mają działać jako spółki pracownicze.

  Na Reja zostaną też przeniesione specjalistyczne gabinety z przychodni lekarskiej nr 8 na Kosztowach. W budynku po kosztowskiej przychodni ma zostać uruchomiona szkoła. Tymczasem gmina ma w planach wybudowanie w tej dzielnicy nowej przychodni, ale to nastąpi dopiero za kilka lat.

  Jak zapewnili nas urzędnicy z mysłowickiego UM, w sierpniu na Reja ma nastąpić uroczyste otwarcie nowej przychodni.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)