Wybierz region

Wybierz miasto

  W hołdzie Papieżowi

  Autor: (kpb)

  2006-04-07, Aktualizacja: 2006-04-07 14:21 źródło: Dziennik Zachodni

  Czas leczy rany - można było pomyśleć stojąc na płycie mysłowickiego Rynku. Na wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II przyszło znacznie mniej ludzi niż rok temu. Z początku sporadycznie migotały nawet płomyki świec.

  Czas leczy rany - można było pomyśleć stojąc na płycie mysłowickiego Rynku. Na wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II przyszło znacznie mniej ludzi niż rok temu. Z początku sporadycznie migotały nawet płomyki świec.


  By wsiąść do barki wspomnień zachęcało kilkunastu, grających na gitarach i fletach, prowadzonych przez Kingę Chojnowską, uczniów Gimnazjum nr 1. To właśnie od tej, szczególnie miłej papieżowi pieśni rozpoczęło się wieczorne wspomnienie. - Trzeba oddać mu hołd. Jest dla mnie wzorem. Drugiego takiego człowieka nie będzie - wyznała 17-letnia Atessa Ciołka. Na Rynku pojawiła się razem z dwiema najbliższymi koleżankami.

  Tłum nie zgęstniał z każdą kolejną minutą, kolejną pieśnią. Mimo to, "Apel jasnogórski" i okrzyki "nie ma lepszego od Jana Pawła Drugiego" rozniosły się po centrum Mysłowic. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego przygotowali teatralną etiudę: radosna muzyka towarzyszyła wyborowi na stolicę Piotrową, groźna - gdy w grającą papieża dziewczynę, ubrany na czarno chłopak wymierzył lufę pistoletu. Występy młodzieży uzupełnił telewizyjne ujęcia z najważniejszych chwil pontyfikatu Polaka - ogłoszenie wyników konklawe, słynnych słów: "niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi", czy ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny. Jedni się uśmiechali, inni mieli łzy w oczach. Wszyscy stanęli w oplatającym cały Rynek kręgu, a potem ruszyli do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, by się pomodlić.


  We wszystkich mysłowickich parafiach odbyły się msze w intencji rychłej beatyfikacji papieża. W kościele w Janowie koncert pieśni pasyjnych dały cztery mysłowickie chóry. Parafianie z Krasów „Apel Jasnogórski” zaśpiewali na „Bagieniokowej Kempie”.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.