Wybierz region

Wybierz miasto

  Tylko dwie kobiety w mysłowickiej policji mają wysokie stopnie

  Autor: (kpb)

  2006-03-31, Aktualizacja: 2006-03-31 14:56 źródło: Dziennik Zachodni

  Do tej pory jedyną kobietą mającą oficerski stopień w mysłowickiej policji była podinsp. Ewa Bryś. Przez kilka lat szefowała sekcji kryminalnej, a od lutego jest pierwszym zastępcą komendanta miejskiego policji w ...

  Do tej pory jedyną kobietą mającą oficerski stopień w mysłowickiej policji była podinsp. Ewa Bryś. Przez kilka lat szefowała sekcji kryminalnej, a od lutego jest pierwszym zastępcą komendanta miejskiego policji w Mysłowicach.

  W marcu, na pierwszy oficerski stopień podkomisarza, awansowała Beata Jakubowska (na zdjęciu) z referatu kadrowo-szkoleniowego. Oficerskich szlifów Jakubowska doczekała się po 14 latach służby w policji.

  - Zaczynałam jako pracownik cywilny. Po reorganizacji moje stanowisko pracy stało się etatem policyjnym. Zdecydowałam się podjąć to wyzwanie - opowiada świeżo upieczona pani podkomisarz. Jakubowska ma wyższe wykształcenie pedagogiczne. Jak mówi, od początku służby jej celem była nauka w Szkole Policji w Szczytnie. Gdy udało się jej ukończyć podyplomowe studia na tej uczelni, awansowano ją na oficerski stopień.

  Oprócz Jakubowskiej, awanse wręczono również sześcioro innym policjantom. Od niedzieli pagony sierżantów będą nosili: Roksana Łukasik (pomocnik dyżurnego), Marcin Kużma (ogniwo patrolowo-interwencyjne) oraz Rafał Kowalczyk i Grzegorz Zaremba (dzielnicowi). Na stopień młodszego aspiranta awansowano Marcina Plazę z sekcji zwalczającej przestępczość gospodarczą.

  W Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach służy161 policjantów Spośród nich tylko 21 to kobiety. Sześć funkcjonariuszek pracuje w służbach prewencji.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.