Wybierz region

Wybierz miasto

  Tankuj, nie płać, nikt nie złapie

  Autor: (greg)

  2006-02-24, Aktualizacja: 2006-02-23 15:26 źródło: Dziennik Zachodni

  Tylko w ubiegłym roku na stacji BP przy ul. Katowickiej doszło do 104 kradzieży paliwa o wartości nie większej niż 250 zł każda. Policja zastanawia się, czy to tylko przypadek.

  Tylko w ubiegłym roku na stacji BP przy ul. Katowickiej doszło do 104 kradzieży paliwa o wartości nie większej niż 250 zł każda. Policja zastanawia się, czy to tylko przypadek. W ubiegłym roku wszystkie stacje benzynowe zgłosiły w sumie mysłowickiej policji 118 przypadków kradzieży paliwa, które były wykroczeniami (czyli wartość skradzionego towaru nie przekraczała 250 zł). Prawie 90 proc. z nich dotyczyło stacji BP przy ul. Katowickiej. W tym roku statystyka wygląda podobnie: 32 zgłoszenia, z tego 26 od BP.


  Wszystko to dzieje się w miejscu, w którym są kamery. Wszystkie przypadki kradzieży obsługa stacji zgłasza policji. Ta jednak ocenia monitoring jkako słaby. Na nagraniach nie widać ani twarzy kierowców ani rejestracji wozów. Bywa, że policjanci nie mają możliwości przejrzenia zapisów po kradzieży. Nikt nie ma akurat dla nich czasu. Kuriozum było przysłanie policji pisma z zawiadomieniem o kradzieży, która zdarzyła się 45 dni wcześniej. Pismo zawierało informację, że na stacji jest monitoring i wszystko zostało nagrane. Jednocześnie znalazło się w nim zdanie, że kasety z nagraniem przechowywane są... przez trzydzieści dni.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)