Wybierz region

Wybierz miasto

  Skoczkowie na finiszu rywalizacji o Puchar Świata

  Autor: (r. mus)

  2006-03-10, Aktualizacja: 2006-03-09 16:57 źródło: Dziennik Zachodni

  Cztery konkursy pozostały do zakończenia rywalizacji skoczków, której stawką jest Puchar Świata. Prosta matematyka - za zwycięstwo przyznawane jest 100 punktów - zawęża już grono pretendentów do triumfu do czterech ...

  Cztery konkursy pozostały do zakończenia rywalizacji skoczków, której stawką jest Puchar Świata. Prosta matematyka - za zwycięstwo przyznawane jest 100 punktów - zawęża już grono pretendentów do triumfu do czterech zawodników. W najlepszej sytuacji jest Czech Jakub Janda, który ma 144 punkty przewagi nad Finem Janne Ahonenem, 251 nad Szwajcarem Andreasem Keuttelem i 378 nad Norwegiem Roarem Ljoekelsoeyem. Dziś w Lillehammer, w niedzielę w Oslo, a potem 18 i 19 marca w Planicy: na tych obiektach ta czwórka rozegra decydującą walkę o zaszczyty.

  A o co bić się będzie Adam Małysz? Polak, który obecnie zajmuje 12 miejsce, chciałby z pewnością wylądować w czołowej dziesiątce. Zadanie nie jest niewykonalne: od zajmującego tę lokatę Norwega Larsa Bystoela dzieli go dwanaście punktów, a więc - upraszczając sprawę - jedno dziewiętnaste miejsce. Wspomniana na początku matematyka pozostawia w zasięgu skoczka z Wisły nawet czwartą lokatę: strata do Ljoekelsoeya wynosi 274 punkty. Żeby ją zniwelować, trzeba więc odrobić 69 "oczek" w każdym z czterech podejść. Poza tym skoczkowie rywalizują także w "małej" klasyfikacji Turnieju Skandynawskiego. Po dwóch konkursach w Finlandii na czele jest Andreas Kuettel, wyprzedzający o 8 punktów Janne Happonena, a Małysz zajmuje szóste miejsce.

  To wszystko oczywiście jest jedynie zabawą liczbami, ale dobrze wróży emocjom na finiszu sezonu. Tym bardziej, że w ostatnim starcie Małysz udowodnił, że w tym finałowym rozdziale ma jeszcze coś niecoś do napisania.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.