Wybierz region

Wybierz miasto

  Sikora na podium!

  Autor: (gal)

  2006-03-17, Aktualizacja: 2006-03-17 08:42 źródło: Dziennik Zachodni

  Tomasz Sikora zajął drugie miejsce w biathlonowym sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti. Wicemistrz olimpijski w biegu masowym z Turynu przez długi czas prowadził, ale wyprzedził go biegnący z dalekim ...

  Tomasz Sikora zajął drugie miejsce w biathlonowym sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti. Wicemistrz olimpijski w biegu masowym z Turynu przez długi czas prowadził, ale wyprzedził go biegnący z dalekim numerem startowym Szwed Carl Johan Bergman.


  Obaj zawodnicy strzelali bezbłędnie, ale Szwed na strzelnicy tracił mniej czasu i biegł minimalnie szybciej. Trzecie miejsce zajął doświadczony Niemiec Sven Fischer. Złoty medalista olimpijski w tej konkurencji spudłował raz w pozycji leżącej. Na trasę sobotniego biegu na dochodzenie Bergman wybiegnie 6,5 sekundy przed Sikorą. Fischer będzie próbował odrobić 12,5 sek. straty.

  Po pierwszym strzelaniu z rywalizacji odpadł słynny Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który pomylił się aż trzy razy! Najlepszy czas miał Austriak Sumann, ale on z kolei nie wytrzymał presji na drugim strzelaniu. Dwie rundy karne zepchnęły go na dalsze miejsce. W pozycji stojącej spudłował także lider klasyfikacji generalnej PŚ Francuz Raphael Poiree.

  Po drugiej wizycie na strzelnicy Tomasz Sikora wybiegł na trasę z pierwszym rezultatem, ale natknął się na kilku maruderów i przez dłuższy czas nie mógł biec własnym rytmem. O tym, że bieg mógłby być szybszy, świadczy fakt, że Polak miał siłę utrzymać równowagę po przejechaniu linii mety.

  Bergman miał więcej szczęścia i więcej sił na ostatniej pętli, którą rozpoczął ze stratą 0,6 sek. do Sikory. Szwed po raz pierwszy wygrał zawody Pucharu Świata i zrobił sobie doskonały prezent na obchodzone dwa dni wcześniej 28. urodziny. 9 tysięcy euro z pewnością wynagrodziło mu ten wysiłek. Polak zarobił 6.000. Wierzymy, że w sobotę będzie się znów bił o główną nagrodę.

  Sprint kobiet wygrała Anna Carin Olofsson. Po tym zwycięstwie Szwedka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Olofsson wyprzedziła o 5,9 sek. Białorusinkę Olenę Zubriłową oraz o 9,0 sek. Słowenkę Tadeję Branković. Wszystkie trzy strzelały bezbłędnie. Liderka listy światowej Niemka Kati Wilhelm z jednym pudłem na koncie została sklasyfikowana na 6. pozycji.

  Najlepiej z naszych zawodniczek wypadła Magdalena Gwizdoń, która zajęła 25. miejsce, tracąc do zwyciężczyni 1.35,7. Polka rozpoczęła bieg w bardzo szybkim tempie, ale na strzelnicy nie była w stanie opanować nerwów. Na pierwszym strzelaniu miała jedno, a na następnym - dwa pudła i marzenia o dobrym wyniku prysły, jak bańka mydlana. Również trzy rundy karne musiała przebiec Krystyna Pałka, która zajęła dopiero 42. miejsce ze stratą 2.37,2. Żadnego błędu nie popełniła Katarzyna Ponikwia, ale w biegu straciła prawie trzy minuty (2.59) do zwyciężczyni.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.