Wybierz region

Wybierz miasto

  Rutkowski kontra prokurator

  Autor: Anna Kulik/Dziennik Łódzki

  2006-03-29, Aktualizacja: 2006-03-29 08:17 źródło: Dziennik Zachodni

  Krzysztof Rutkowski zamierza wytoczyć proces prokuratorowi z Bytomia, który wydał mu w poniedziałek zakaz wykonywania pracy detektywa. - Będę się domagał od niego 2 tysięcy euro miesięcznie na alimenty, które muszę ...

  Krzysztof Rutkowski zamierza wytoczyć proces prokuratorowi z Bytomia, który wydał mu w poniedziałek zakaz wykonywania pracy detektywa. - Będę się domagał od niego 2 tysięcy euro miesięcznie na alimenty, które muszę płacić na córkę, oraz 10 tysięcy złotych tytułem rekompensaty za straty mojej firmy. W związku z zakazem wykonywania zawodu straciłem źródło utrzymania - powiedział nam Rutkowski.

  Detektyw zapowiedział też zamknięcie Biura Doradczego Rutkowski w Łodzi i zwolnienie od 1 kwietnia sześciu pracujących w nim osób.

  - Skarżę konkretnego prokuratora, bo to on podpisał się pod decyzją - mówi Rutkowski. - Uważam, że przekroczył uprawnienia urzędnika publicznego.

  Tomasz Tadla, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, podkreśla, że Rutkowski ma prawo wystąpić z takim powództwem, ale: - Przed sądem będziemy udowadniać, że prokuratura miała rację.

  Przypomnijmy: sprawa dotyczy akcji Biura Doradczego Rutkowski, przeprowadzonej w połowie ub. r. Według bytomskiej prokuratury, mieszkaniec Bytomia wynajął detektywa, by ujął osoby, które wyłudzały od niego pieniądze. Pracownicy Rutkowskiego zatrzymali dwóch domniemanych szantażystów i - omyłkowo - towarzyszącą jednemu z nich osobę. Mieli ich wciągnąć do samochodu i zawieźć na policję.

  Rutkowski twierdzi, że wszystkich od razu przekazano policji. Zaprzecza też, że nie powiadomił jej o akcji. Dwaj zatrzymani mężczyźni odpowiadają przed sądem za wymuszenia rozbójnicze. Prokuratura zarzuciła

  Rutkowskiemu bezprawne pozbawienie wolności i złamanie ustawy o usługach detektywistycznych. Musi wpłacić 20 tys. zł poręczenia majątkowego i, oprócz zakazu wykonywania pracy detektywa, ma zakaz opuszczania kraju.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.