Wybierz region

Wybierz miasto

  Ruszyła przebudowa placu Kasprowicza w Murckach

  Autor: (BL)

  2002-10-10, Aktualizacja: 2004-12-18 00:08 źródło: Dziennik Zachodni

  Ekipy remontowe rozpoczęły roboty modernizacyjne na placu Kasprowicza w Murckach. Obecnie trwają tu prace ziemne. - Firmy chcą wykorzystać jesienną pogodę i właśnie zajmują się przekładaniem i wymianą instalacji ...

  Ekipy remontowe rozpoczęły roboty modernizacyjne na placu Kasprowicza w Murckach. Obecnie trwają tu prace ziemne.

  - Firmy chcą wykorzystać jesienną pogodę i właśnie zajmują się przekładaniem i wymianą instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej oraz elektrycznej. W momencie, kiedy zostaną zakończone roboty ziemne rozpocznie się układanie kostki brukowej, stawianie lamp oświetleniowych oraz elementów małej architektury. Po remoncie plac Kasprowicza zyska nowy wygląd - zapewnia Andrzej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

  Według projektu na placu mają pojawić się nowe ławki, ozdobne murki wyznaczające skwery z zielenią, która też ma być wzbogacona o dodatkowe rośliny.

  - Zakończyliśmy prace modernizacyjne na ul. 1 Maja, na odcinku między ul. Bogucicką a Bohaterów Monte Cassino. Chodniki zostały zwężone, a na wydzielonej z nich części powstały ścieżki rowerowe. Zbudowano zatoki parkingowe i położono nowy asfalt na jezdni - dodaje dyrektor Gawroński.

  Obecnie trwają jeszcze prace remontowe na 15 ulicach w mieście, m.in. na ul. Drozdów i przylegających do niej przecznicach drogowcy budują nowe przejścia dla pieszych. W około 20 punktach chodniki przed przejściami zostaną obniżone i tuż przed wejściem na jezdnie wyłożone tzw. kostką integracyjną - antypoślizgową, która ma specjalne wybrzuszenia. Ma ona informować osoby niewidome, że wchodzą na ulicę.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)