Wybierz region

Wybierz miasto

  Runął kolejny dach...

  Autor: (am)

  2006-02-24, Aktualizacja: 2006-02-23 15:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Na budynku zajmowanym przez filię Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Trójkąt" w Dziećkowicach zawalił się dach. Placówka została ewakuowana a zajęcia stałe odwołano.

  Na budynku zajmowanym przez filię Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Trójkąt" w Dziećkowicach zawalił się dach. Placówka została ewakuowana a zajęcia stałe odwołano. W chwili zawalenia się dachu w budynku, w kawiarence internetowej, było kilkoro młodych ludzi, ale na szczęście nic się nikomu nie stało.

  Ta cześć budynku, gdzie kiedyś, prawie sto lat temu, mieściła się sala taneczna, była zaadaptowana na pomieszczenia MOKiS - kiedyś była tu filia biblioteki a teraz pracownia plastyczna i salka komputerowa.

  Walący się dach w porę zauważył jeden z miejscowych strażaków - ochotników, Benedykt Danecki. Natychmiast też zawiadomił Straż Miejską.

  W związku z istniejącym zagrożeniem całkowitego zawalenia się dachu, Powiatowy Inspektor Budowlany zalecił wykonanie ekspertyzy w terminie do 30 dni. W takim stanie działalność świetlicy musi być zawieszona, pracownicy zostali oddelegowani do innych filii MOKiS - w Brzezince i na Janowie.

  Sprzęt, który jest własnością świetlicy w Dziećkowicach, został zabezpieczony - mówi Urszula Urbańczyk, kierowniczka filii MOKiS. - Wszystkie komputery są bezpieczne w naszej filii w Janowie.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)