Wybierz region

Wybierz miasto

  Rummikub wciąga

  Autor: (am)

  2006-03-31, Aktualizacja: 2006-03-31 14:58 źródło: Dziennik Zachodni

  Dwunastoosobowa reprezentacja dzielnicy Morgi pojechała do Warszawy na Mistrzostwa Polski w grze rummikub. W filii MOKiS w Morgach od lat działa prężnie klub gry w rummikuba.

  Dwunastoosobowa reprezentacja dzielnicy Morgi pojechała do Warszawy na Mistrzostwa Polski w grze rummikub. W filii MOKiS w Morgach od lat działa prężnie klub gry w rummikuba. Skupia około trzydziestu członków, dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

  - Ta gra wciąga, jest dla ludzi od 8 do 99 lat - mówi kierowniczka świetlicy Irena Pluszczyk. - Ja sama lubię siąść z młodymi i zagrać.

  Gra oparta jest na zasadach gry w karty. Przypomina tzw. remika, ale daje więcej możliwości graczom, jest grą matematyczno-logiczną.

  - U nas w Morgach ta gra zyskała swoich stałych zwolenników. Są to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, może nawet dziewczęta tu przeważają - mówi Pluszczyk. - Nasi członkowie uczestniczyli już w Mistrzostwach Śląska w rummikubie, które rozgrywane były kiedyś w szkole sportowej w Mysłowicach i dwukrotnie w Mistrzostwach Polski.

  Przez cały rok w filii MOKiS rozgrywane są zawody o tytuł "Mistrza miesiąca w rummikubie" i "Mistrza wakacji letnich i zimowych"

  Do Warszawy na Mistrzostwa Polski w tej grze pojechało, pod opieką Ireny Pluszczyk, dwunastu zawodników: Robert Krzemiński, Piotr Oczkowski, Zuzanna Kaszek, Ewa Matlachowska, Danuta Tojka, Sebastian Wilczek, Sebastian Karwicki, Paweł Richter, Bogusia Kaszyca, Sylwia Kawucha, Joanna Tojka, Damian Kawucha.

  Morgowianie mogą ten wyjazd uznać za ogromny sukces. Z dwunastki pięcioro zawodników doszło aż do półfinału, a konkurencja była niemała. Zjechali zawodnicy z całej Polski, wybierano przecież reprezentanta na Mistrzostwa Świata w Holandii. Do półfinału doszli: Krzemiński, Wilczek, Joanna i Danuta Tojka i Kaszyca.

  W nagrodę od firmy Brio, która ich tam zaprosiła, otrzymali upominki w postaci gier, maskotek, każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy dyplom Mistrzostw Polski.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.