Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozgrywki wznawiają cztery mysłowickie drużyny klasy A

  Autor: (greg)

  2006-04-07, Aktualizacja: 2006-04-07 14:35 źródło: Dziennik Zachodni

  Cztery mysłowickie drużyny z klasy A zagrają w weekend pierwsze mecze ligowe. Wiele wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu jedna z nich będzie się cieszyć z awansu do okręgówki.

  Cztery mysłowickie drużyny z klasy A zagrają w weekend pierwsze mecze ligowe. Wiele wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu jedna z nich będzie się cieszyć z awansu do okręgówki. Największe szanse ma Górnik 09 i to nie tylko dlatego, że prowadzi po rundzie jesiennej.


  W przerwie zimowej w składzie drużyny zaszły duże zmiany. Do zespołu przyszło trzech zawodników z Górnika Wesoła: Marek Rusek i Robert Stojak oraz Artur Wendreński z drużyny rezerw. Nowym nabytkiem jest też Piotr Rusek z Niwki Sosnowiec. Karierę zakończył natomiast Grzegorz Wróblewski, a do GTS Bojszowy odszedł Marek Krasiński.

  - Nie uważam, że jesteśmy pewnym faworytem do awansu - mówi trener Wojciech Osyra. - Kandydatów do awansu jest trzech, Cieszę się, że udało nam się wzmocnić skład. Nie wiem jakie zmiany zaszły w innych drużynach. Mnie interesuje to, żeby w poukładać wszystko w swoim zespole.

  W niedzielę Górnik 09 zagra na wyjeździe (godz. 11) z Podlesianką II Katowice. Po rundzie jesiennej na drugim miejscu w tabeli jest Lechia 06, która traci trzy punkty do lidera. - W składzie mamy tylko kosmetyczne zmiany - mówi Tadeusz Powaga, kierownik drużyny. - Kiedy kibice przyjdą na pierwszy mecz, dostaną informator, w którym będzie zdjęcie drużyny, skład, terminarz i tabela po rundzie jesiennej.

  Lechia zagra jutro o godz. 16.30 z MK II Katowice.

  Od wyjazdowego meczu z AKS-em II Mikołów rozpocznie rundę rewanżową Unia Kosztowy, która w przerwie zimowej wzmocniła się czterema zawodnikami. Do zespołu przyszli Paweł Malik, Jacek Jendyczek, Robert Howaniec i Łukasz Polański.

  Najniżej w tabeli (10 miejsce) z mysłowickich drużyn są rezerwy Wesołej. W klubie nikt jednak nie oczekuje od podopiecznych Łukasza Miki walki o awans. Górnikowi nie grozi też spadek, więc młodzi piłkarze mogą spokojnie dograć sezon. Do zespołu doszło trzech wychowanków. W niedzielę Wesoła II zagra u siebie o godz. 11 z Ruchem II Chorzów.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.