Wybierz region

Wybierz miasto

  Promocja za publiczne pieniądze

  Autor: (kpb)

  2006-03-29, Aktualizacja: 2006-03-29 09:43 źródło: Dziennik Zachodni

  Kosztem 12 tys. zł Urząd Miasta w Mysłowicach wydał 5 tys. egzemplarzy kolorowego folderu, który opiewa dokonania prezydenta Grzegorza Osyry. Na 40 stronach "Sprawozdania z pracy prezydenta" można znaleźć aż 24 ...

  Kosztem 12 tys. zł Urząd Miasta w Mysłowicach wydał 5 tys. egzemplarzy kolorowego folderu, który opiewa dokonania prezydenta Grzegorza Osyry. Na 40 stronach "Sprawozdania z pracy prezydenta" można znaleźć aż 24 fotografie włodarza Mysłowic. Tylko sześć jest na samej okładce. Z lektury wynika, że gdyby nie Osyra, to w mieście nic by się nie działo.

  W biurze prasowym mysłowickiego magistratu tłumaczą, że podobne wydawnictwo ukazało się w 2002 roku, gdy miastem rządził Zbigniew Augustyn. - Jeżeli wtedy znalazło uznanie, to i teraz mieszkańcy chcą wiedzieć co dobrego działo się w mieście - tłumaczy Izabela Gołaszczyk-Sobczyk, sekretarz miasta.

  - To jest po prostu rozpoczęcie kampanii wyborczej. Gdy się nie ma czym chwalić, trzeba robić foldery - ocenia Edward Lasok, przewodniczący Rady Miasta. Na pomysł wydania podobnego biuletynu nie wpadł nikt w sąsiednich miastach.

  - Nie wydawaliśmy nic, co mogłoby przypominać takie wydawnictwo - stwierdza Krzysztof Kaczorowski z Biura Informacji i Promocji katowickiego magistratu.

  - Jako rzecznik prasowa pracuję już jedenasty rok i nigdy nie przygotowaliśmy takiego wydawnictwa - podaje Gabriela Kardas z Urzędu Miasta w Chorzowie.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.