Wybierz region

Wybierz miasto

  Proksa poznał rywala

  Autor: (r. mus)

  2006-03-02, Aktualizacja: 2006-03-02 08:44 źródło: Dziennik Zachodni

  Pochodzący z Mysłowic zawodowy pięściarz Grzegorz Proksa poznał wreszcie nazwisko rywala, z którym już jutro zmierzy się o pasy młodzieżowego mistrza świata WBC i IBF podczas gali w angielskim Hartlepool.

  Pochodzący z Mysłowic zawodowy pięściarz Grzegorz Proksa poznał wreszcie nazwisko rywala, z którym już jutro zmierzy się o pasy młodzieżowego mistrza świata WBC i IBF podczas gali w angielskim Hartlepool. W drugim narożniku stanie Belg Kenneth van Eesvelde. Przeciwnik ma 22 lata - jest o rok i trzy miesiące starszy od Polaka - i, co ciekawe, w ośmiu walkach nie zaznał porażki, ale aż trzy z nich zremisował, w tym ostatnią z Michaelem Recloux. "Super G", jak nazywa się Proksę, występował w ringu pięć razy i wszystkie pojedynki rozstrzygnął na swoją korzyść.

  &%238706; Były mistrz świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej, Imamu Mayfield (33 lata, 25 zwycięstw, 6 porażek, 2 remisy) będzie najbliższym rywalem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (24 lata, 34 zwycięstwa, 1 porażka). Pojedynek odbędzie się 25 marca na gali bokserskiej w Siedlcach, a jego stawką będą dwa pasy: mistrza świata IBC oraz WBC Fecarbox (niższa ranga tej prestiżowej federacji). Mayfield to jeden z najlepszych bokserów, jacy kiedykolwiek występowali w Polsce. Ma 193 cm wzrostu i potężny cios z obu rąk. Na tej samej gali swój drugi pojedynek stoczy śląski pięściarz Damian Jonak.

  &%238706; Olimpijczyk z Sydney, czterokrotny mistrz Polski w wadze superciężkiej (+91 kg), 26-letni Grzegorz Kiełsa zadebiutuje w boksie zawodowym. Dziewiątego marca będzie walczył w kanadyjskim Mississauga z Amerykaninem Mike'em Jonesem. Rywal ma 22 lata i na koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)