Wybierz region

Wybierz miasto

  Prezydent mści się na matce sześciorga dzieci, bo poszła poskarżyć się do gazety

  Autor: (ika)

  2006-02-23, Aktualizacja: 2006-02-23 13:39 źródło: Dziennik Zachodni

  Grzegorz Osyra, prezydent Mysłowic nie da Dorocie Romanek, samotnej matce z szóstką dzieci, mieszkania w baraku socjalnym przy ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach. Dorota Romanek przyszła do DZ z prośbą o pomoc.

  Grzegorz Osyra, prezydent Mysłowic nie da Dorocie Romanek, samotnej matce z szóstką dzieci, mieszkania w baraku socjalnym przy ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach.

  Dorota Romanek przyszła do DZ z prośbą o pomoc. W sobotnim wydaniu opisaliśmy jej historię. Romanek na początku roku eksmitowano do 26-metrowego lokalu socjalnego z mieszkania w którym był niesprawny piec centralnego ogrzewania. Czeka na mieszkanie komunalne 5 lat. Prezydent Mysłowic zaproponował jej w końcu mieszkanie w Rynku tylko z jednym, 16-metrowym pokojem. Prosiła i walczyła o inne - w baraku socjalnym właśnie remontowano dwupokojowe. Nawet okna są nowe, plastykowe i kolorowe ściany. Grzegorz Osyra upierał się, że obiecał je matce z trójką dzieci. Mówił nam, że "nie chce ulegać presji", ale obiecał, że "sprawę przemyśli".

  W poniedziałek Dorota Romanek poszła do wydziału lokalowego UM w Mysłowicach. Naczelnik powiedziała jej, że kobieta z trójką dzieci zrezygnowała z tego mieszkania, więc ona je otrzyma. - Szaleję z radości - mówiła nam pani Dorota. Teraz zacznę godnie żyć.

  Wczoraj zadzwoniliśmy do Osyry. Był wzburzony. - Nie dostanie tego mieszkania - krzyczał do słuchawki. Powiedział, że "to nie dziennik rozdziela mieszkania w Mysłowicach, tylko on".

  - Dostanie je inna matka, która nie chodzi po dziennikach - denerwował się. Zarzucił Romanek, że ją eksmitowano, bo nie płaciła czynszu (owszem, ma długi za czynsz, ale eksmitowano ją ze względu na "zagrożenie życia" - decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego).

  Dorota Romanek ma dostać od prezydenta inne lokum. - Bez centralnego ogrzewania, standardowe, socjalne. Takie na jakie zasługuje - stwierdził prezydent.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)