Wybierz region

Wybierz miasto

  Prezydent Kaczyński: "Polska nie będzie słuchała Niemiec"

  Autor: redakcja@dz.com.pl

  2006-03-24, Aktualizacja: 2006-03-24 09:45 źródło: Dziennik Zachodni

  Polska nie pozwoli, aby Niemcy jej dyktowali, co ma robić - pod takim tytułem słowacki dziennik "Pravda" opublikował wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim (na zdjęciu), który w środę przebywał na Słowacji.

  Polska nie pozwoli, aby Niemcy jej dyktowali, co ma robić - pod takim tytułem słowacki dziennik "Pravda" opublikował wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim (na zdjęciu), który w środę przebywał na Słowacji. Jak pan widzi współpracę Polski i Słowacji w Unii Europejskiej, skoro nie jest pan entuzjastą Unii, nie opowiada się pan za ponownym otwarciem debaty o eurokonstytucji i niedawno powiedział pan w Berlinie, iż Unia to jakiś sztuczny twór? - zapytała dziennikarka.


  - To absolutne kłamstwo, to co o mnie napisały "Lidove Noviny" (opiniotwórczy dziennik czeski- red.), to absurdalne i jest to absolutne nieporozumienie - stwierdził Kaczyński.

  Ale opublikowały to także niemieckie gazety - dodała dziennikarka.

  - Mamy w Niemczech nieprzyjaciół, to stara sprawa. Chodzi o najnormalniejsze kłamstwo. Jeżeli chodzi o dyskusję o konstytucji europejskiej, chcę, aby była kontynuowana, ale na dobrych warunkach, a na pewno nie na warunkach, jakich chcą Niemcy. Berlin nie może myśleć, że będzie Warszawie dyktować, co ma robić - odpowiedział polski prezydent.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.