Wybierz miasto

Poznaliśmy najlepszą drużynę ligi halowej

Autor: (greg)

2006-03-31, Aktualizacja: 2006-03-31 15:00 źródło: Dziennik Zachodni

Zacięte mecze, trzy dogrywki i seria rzutów karnych. Finały rozgrywek mysłowickiej Amatorskiej Ligi Halowej w piłce nożnej dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu emocji. Wygrała najlepsza drużyna rundy zasadniczej, czyli Prim Brzezinka.

ALH odbyła się w Mysłowicach po raz pierwszy. O tym, że zapotrzebowanie na takie rozgrywki jest w mieście bardzo duże świadczy liczba drużyn, które się do nich zgłosiły. Do gry przystąpiło trzydzieści drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Po rundzie zasadniczej dwa pierwsze miejsca w obu grupach zajęli Prim Brzezinka i Fenix Mysłowice oraz Wiert Bud Diament Tychy i Boniol Mysłowice. W pierwszym półfinale Prim pokonał Wiert Bud 6:5. Późniejsi zwycięzcy prowadzili już 3:0. Rywale jednak wyrównali i zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Podobnie było w drugim półfinale. Ostatecznie Boniol pokonał Fenixa dopiero w rzutach karnych (7:6, w meczu było 3:3). W finale nie było już wątpliwości, kto jest najlepszy. Prim 6:1 wygrał z Boniolem. W spotkaniu o trzecie miejsce Wkręt Bud po dogrywce zwyciężył Fenixa 6:5.

Warto dodać, że mistrzowie ligi w całych rozgrywkach nie stracili nawet punktu. Najlepszym bramkarzem ligi został Rafał Wesołek (Santos Mysłowice). Za najlepszego zawodnika uznano Dariusza Firleja (Prim). Odkryciem ligi został Rafał Witkowski.

Już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie rozgrywki odbywać się będą w dwóch ligach. W pierwszej wystąpi po sześć najlepszych drużyn z każdej grupy.