Wybierz region

Wybierz miasto

  Pierwsze zwycięstwo

  Autor: (greg)

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-03 12:58 źródło: Dziennik Zachodni

  Po czterech porażkach, po raz pierwszy w rundzie rewanżowej I ligi wygrały pingpongistki Górnika 09. W meczu wyjazdowym pokonały JKTS Jastrzębie 6:4. W dotychczasowych spotkaniach do zdobycia choćby punktu zawsze ...

  Po czterech porażkach, po raz pierwszy w rundzie rewanżowej I ligi wygrały pingpongistki Górnika 09. W meczu wyjazdowym pokonały JKTS Jastrzębie 6:4. W dotychczasowych spotkaniach do zdobycia choćby punktu zawsze zawodniczkom Górnika czegoś brakowało. Tym razem się jednak udało. - Zwycięstwo bardzo nas cieszy, zwłaszcza, że nie przyszło łatwo. Większość meczów była bardzo zacięta - mówi trener Eugeniusz Molik.


  Na swoim dobrym poziomie zagrały siostry Beata Nowak i Patrycja Molik. Obie wygrały swoje gry singlowe, zwyciężyły także w deblu. Szósty punkt zdobyła Marta Nowak.

  Wygrana cieszy, ale nie poprawiła sytuacji Górnika w tabeli. Mysłowiczanki nadal zajmują przedostatnie miejsce i raczej nie unikną gry w barażach o utrzymanie w I lidze. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Górnik zagra w nich z MOSiR-em Krosno i Odrą Roeben Księginice. Liga wznowi rozgrywki dopiero za tydzień. Już dzisiaj Beata Nowak i Patrycja Molik rozpoczną natomiast walkę w mistrzostwach Polski, które do niedzieli potrwają w Zawierciu. W zawodach weźmie udział po 48 najlepszych polskich zawodników i zawodniczek. Największe szanse na zwycięstwo mają Lucjan Błaszczyk (TTC Zugbrucke Grenzau) oraz Jie Xu (Montpelier TT). - Ciężko będzie córkom wywalczyć dobre miejsce. Wiele zależy od losowania, jak i dyspozycji w danym dniu - uważa Molik.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)