Wybierz region

Wybierz miasto

  Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski: zaproszenie dla więźniów obozu

  Autor: (łu)

  2006-03-27, Aktualizacja: 2006-03-27 08:40 źródło: Dziennik Zachodni

  Każdy z byłych więźniów hitlerowskiego obozu KL Auschwitz-Birkenau jest zaproszony na spotkanie ekumeniczne z Benedyktem XVI. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie się do końca marca w siedzibie Obozu-Muzeum.

  Każdy z byłych więźniów hitlerowskiego obozu KL Auschwitz-Birkenau jest zaproszony na spotkanie ekumeniczne z Benedyktem XVI. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie się do końca marca w siedzibie Obozu-Muzeum.

  Jak nas poinformował ks. Stanisław Lubaszka, przewodniczący diecezjalnego komitetu przygotowania pielgrzymki, do międzywyznaniowego nabożeństwa z udziałem papieża Benedykta XVI dojdzie na rampie w byłym obozie w Birkenau w niedzielę 28 maja. Wszyscy chętni z diecezji bielsko-żywieckiej oraz z dekanatów dieceji katowickiej i krakowskiej, sąsiadujących z Oświęcimiem, mogą wziąć udział w spotkaniu, podobnie, jak byli więźniowie obozu. Jest tam bowiem na tyle dużo miejsca, że jedynym ograniczeniem będą tylko względy bezpieczeństwa.

  Z tych właśnie powodów organizatorzy pielgrzymki apelują do wszystkich byłych więźniów, aby zgłaszali swój udział w spotkaniu. - Jest to tym bardziej pilne, że zgłoszeń trzeba dokonać do końca marca - informuje ks. Jacek Pędziwiatr z komitetu organizacyjnego.

  Zgłoszeń należy dokonywać pisemnie, tzn. za pośrednictwem poczty, faksu lub e-mailem, na adres: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, e-mail: muzeum@auschwitz.org.pl, faks: 0-33 843 19 34 oraz 0-33 843 18 62.

  W zgłoszeniu należy podać swoje nazwisko i imię, numer obozowy, imię ojca, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego. Jeżeli były więzień musi korzystać z pomocy opiekuna, przy zgłoszeniu należy podać również jego dane: nazwisko, imię, imię ojca, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego. Byłemu więźniowi może towarzyszyć tylko jedna osoba.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.