Wybierz region

Wybierz miasto

  Ośrodek przeprowadzi się do nowego budynku

  Autor: (mz)

  2006-04-03, Aktualizacja: 2006-04-03 09:40 źródło: Dziennik Zachodni

  Po naszych artykułach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach w końcu będzie miał nową siedzibę. W czwartek mysłowiccy radni zadecydowali o przekazaniu pieniędzy na remont budynku przy ul.

  Po naszych artykułach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach w końcu będzie miał nową siedzibę. W czwartek mysłowiccy radni zadecydowali o przekazaniu pieniędzy na remont budynku przy ul. Gwarków, do którego niebawem przeprowadzi się MOPS.

  - Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że to początek końca naszych problemów lokalowych - powiedziała DZ Sylwia Komraus, dyrektor ośrodka.

  Budynek przy ul. Świerczyny, w którym MOPS mieści się obecnie, jest stary i niefunkcjonalny. Ludzie czekają na zasiłki i zapomogi w ciasnym, obskurnym korytarzu. Kamienica nie jest przygotowana na przyjmowanie na inwalidów, petenci nie mogą nawet skorzystać z toalety. Podczas rozmowy z pracownikiem ośrodka nie mogą liczyć na odrobinę intymności i poufności. W budynku nie ma też wyjścia ewakuacyjnego. Te zarzuty potwierdziła kontrola w MOPS-ie przeprowadzona przez radnych od stycznia do marca.

  Remont przyszłej siedziby ośrodka rozpocznie się najpóźniej za trzy miesiące. Do końca kwietnia powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Radni przekazali na budynek przy Gwarków 790 tys. zł. Ich decyzja była jednomyślna. MOPS prawdopodobnie przeprowadzi się do niego zimą tego roku.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.