Wybierz region

Wybierz miasto

  Odwołano wiceprzewodniczącego Rady Miasta

  Autor: (kpb)

  2006-04-07, Aktualizacja: 2006-04-07 14:22 źródło: Dziennik Zachodni

  Głosami Klubu Radnych Prawicy z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta odwołano wywodzącego się z listy SLD Zdzisława Gubasa. Członkowie KRP zarzucili mu, że poucza radnych, nie broni ich przed atakami prezydenta oraz ...

  Głosami Klubu Radnych Prawicy z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta odwołano wywodzącego się z listy SLD Zdzisława Gubasa. Członkowie KRP zarzucili mu, że poucza radnych, nie broni ich przed atakami prezydenta oraz nie popiera rajców, gdy skarżą się, że sekretarz miasta nie wypełnia swoich obowiązków. Zdaniem wnioskodawców Gubas wprowadza proceduralny zamęt (prosi o tłumaczenie pewnych kwestii, ma manipulować i składać niepotrzebne wnioski), by chronić interesy prezydenta, czyli zawsze staje po jego stronie.


  - To spowodowało, że stracił nasze zaufanie. Długo dyskutowaliśmy, czy go odwołać. Tu nie chodzi o wojnę. Radni już raz radni wnieśli taką uchwale, żeby dać mu do zrozumienia, żeby zaczął się inaczej zachowywać - tłumaczy Tomasz Wrona, przewodniczący Klubu Radnych Prawicy.

  - Nie będę się kopał z koniem. Uważam, że swoje obowiązki wypełniałem dobrze. Rada ma prawo mnie powołać i odwołać - odpowiada Zdzisław Gubas.

  Podobny los spotkał jego kolegę z Mysłowickiego Porozumienia Lewicy. Zbigniewa Fitrzyka zdjęto z funkcji przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych. - Uwielbiał długo prowadzić posiedzenia komisji. Zdarzało mu się być agresywnym w stosunku do członków naszego klubu. W dziwny, niekulturalny sposób traktował radnych. Ostatnio torpedował powołanie komisji negocjacyjnej z Buczkiem. Popierał również kupno budynku przy Placu Wolności 2, a potem jego wynajem - dodaje Wrona.

  - Nie będę komentował - mówi Zbigniew Fitrzyk. Na stanowisku szefa Komisji Finansów zastąpi go Mieczysław Pach. W poprzedniej kadencji z klubu SLD przeszedł do KRP. Prezydium mysłowickiej Rady Miasta liczy trzy osoby - przewodniczącego i dwóch zastępców. Z zapowiedzi przedstawicieli prawicy wynika, że zwolnione przez Gubasa miejsce pozostanie nie obsadzone do końca kadencji.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.