Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie taka Chora Perspektywa

  Autor: (para)

  2006-02-24, Aktualizacja: 2006-02-23 15:32 źródło: Dziennik Zachodni

  O sobie napisali: "... szczeniakowe zajawki można datować na rok 1995". Hip hop był jeszcze w dalekiej przyszłości, ale zaczął do nich trafia- klimart rap. I informacje o desce. Zaczęli w 1996 roku.

  O sobie napisali: "... szczeniakowe zajawki można datować na rok 1995". Hip hop był jeszcze w dalekiej przyszłości, ale zaczął do nich trafia- klimart rap. I informacje o desce.

  Zaczęli w 1996 roku. były wakacje, nuda w mieście i graffiti. Tak powstał skład NSW. Nawet do Mysłowic w tym roku docierał Hip hop - muzyka osiedli. Klimat im przypasował. Zaczynali rozumieć o co w tej muzyce chodzi. Na przełomie 1997 i 1998 roku nagrali swoje pierwsze kawałki. Bardzo partyzanckie. Za całe studio posłużył im zwykły magnetofon i mikrofon. Dopiero 2 lata później nagrali pierwsze demo. Jakość nagrań była niezła, choć nie udało im się jeszcze skorzystać z komputera. Płytka wędrowała po śląskich miastach, a sami wykonawcy nie mieli pojęcia, ani kontroli nad tym, gdzie pojawiają się ich utwory.

  Kolejna płyta powstała w 2002 roku. Tym razem materiał był zgrywany w atmosferze mocno zakręconej. W tym samym czasie na polskiej scenie hip hop zaczęła się komercjalizacja. Łatwiej było o byle jakie teksty, rymowane przez ludzi nie mających nic do powiedzenia, niż o mocny przekaz. "Chora Perspektywa" wyszła ze studia na scenę.

  Pierwszy skład CEHAPE, który nagrywał pierwsze demo grupy tworzyli Peite, Einus i Albin. Kolejna płytka powstawała już bez Albina. Na trzeciej pojawił się Wspak, który dołączył do składu w 2001 roku. Już po zrealizowaniu materiału w 2002 roku dołączył do nich Sput. Pod koniec 2004 roku pojawił się "człowiek od muzyki", czyli Simon. W tym pięcioosobowym składzie CEHAPE działa do dziś.

  Na razie muzycy nie skarżą się na brak pomysłów. Brak im natomiast czasu. Przydało by się też więcej możliwości technicznych. Mimo tego wciąż tworzą nowy materiał i planują rozwój swoich działań.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)