Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie stracisz dodatku

  Autor: (mu)

  2006-02-22, Aktualizacja: 2006-02-24 07:32 źródło: Dziennik Zachodni

  Wprowadzenie nowych dodatków, w tym tzw. becikowego, spowodowało dość kuriozalną sytuację. Okazało się bowiem, że dodatkowe pieniądze z tego tytułu mogą biednym rodzinom odebrać inne świadczenia - z tytułu dodatków ...

  Wprowadzenie nowych dodatków, w tym tzw. becikowego, spowodowało dość kuriozalną sytuację. Okazało się bowiem, że dodatkowe pieniądze z tego tytułu mogą biednym rodzinom odebrać inne świadczenia - z tytułu dodatków mieszkaniowych.

  Z tego też powodu Sejm musiał się pilnie zająć ustawą o dodatkach mieszkaniowych. - Mając na uwadze, iż zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, dodatek z tytułu urodzenia dziecka oraz pomoc w zakresie dożywiania, może mieć w szczególnych przypadkach wpływ na uprawnienia do dodatku mieszkaniowego, w tym na jego wysokość, świadczenia te umieszczono w zapisach art. 3 ust. 3 ww. ustawy, w części dotyczącej świadczeń nie zaliczanych do dochodu - wyjaśnia Paweł Gałecki z Biura Prasowego Ministerstwa Transportu i Budownictwa.

  - Przepisy ustawy będą obowiązywać wstecz, tak aby nikt nie utracił prawa do całości lub części dodatku mieszkaniowego w wyniku otrzymania pomocy w zakresie dożywiania oraz dodatku z tytułu urodzenia się dziecka - dodaje.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)