Wybierz region

Wybierz miasto

  Nadzwyczajnie o budynkach

  Autor: (bok)

  2006-03-09, Aktualizacja: 2006-03-08 17:37 źródło: Dziennik Zachodni

  Radni chcą, by sprawę wynajęcia przez prezydenta budynków dla Urzędu Miasta zbadała prokuratura i Regionalna Izba Obrachunkowa. Dzisiaj po południu w tej sprawie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta.

  Radni chcą, by sprawę wynajęcia przez prezydenta budynków dla Urzędu Miasta zbadała prokuratura i Regionalna Izba Obrachunkowa. Dzisiaj po południu w tej sprawie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta.  Rajcy rozpatrzą wniosek Klubu Radnych Prawicy, by rzecznik dyscypliny finansów publicznych działający przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach zbadał tą sprawę.

  Przed dwoma tygodniami DZ ujawnił, że Grzegorz Osyra, prezydent Mysłowic, we wrześniu i październiku ubiegłego roku podpisał dwie umowy na wynajem budynków przy Placu Wolności 2 i 4. Prezydent chce przenieść do niego część wydziałów urzędu.  Cenę wynajmu utajniono. Udało nam się ustalić, że za metr kwadratowy magistrat zapłaci 42,7 zł brutto, czyli ok. 47 tys. zł miesięcznie. Administratorem budynku ma być Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. To on będzie opłacał bieżący czynsz.

  Zdaniem członków KRP, takie działanie jest niezgodne z prawem, ponieważ w budżecie na 2006 rok nie zabezpieczono środków na ten cel.  - Prezydent naruszył prawo, ponieważ podpisał umowę nie mając do tego upoważnień i zabezpieczonych środków w budżecie. To naszym zdaniem naruszenie dyscypliny finansów publicznych - podaje Janusz Wszołek, szef Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.

  - Mamy opinię prawną, że jeżeli właściciel budynków, nie wyrazi zgody, to nie możemy podać kwoty czynszu. Zarzut o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych nie może mieć miejsca - odpierała te zarzuty Izabela Gołaszczyk-Sobczyk, skeretarz miasta.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.