Wybierz region

Wybierz miasto

  Msza przed pogonią

  Autor: (BL)

  2002-11-12, Aktualizacja: 2004-12-18 00:01 źródło: Dziennik Zachodni

  Koniom trochę się ceremonia dłużyła, ale wytrwały do końca. Ksiądz Marek Antosz z parafii na osiedlu Odrodzenia, błogosławiąc jeźdźców z Towarzystwa ,Hubert" i konie, zakończył słowami: ,...jedźcie w pokoju Chrystusa".

  Koniom trochę się ceremonia dłużyła, ale wytrwały do końca. Ksiądz Marek Antosz z parafii na osiedlu Odrodzenia, błogosławiąc jeźdźców z Towarzystwa ,Hubert" i konie, zakończył słowami: ,...jedźcie w pokoju Chrystusa". Kawalkadę, udającą się po mszy na tradycyjną ,pogoń za lisem", poprowadził radiowóz.

  - Jesteśmy bardzo wdzięczni ojcom franciszkanom, że zechcieli nas przyjąć wraz z końmi na mszy. Wierzchowce też zachowywały się w miarę spokojnie, a bieg po lasach między Katowicami a Mikołowem był doskonałym sprawdzeniem umiejętności jeźdźców. ,Lisa" złapał doświadczony jeździec Jan Wilanowski, który dosiadał własnej klaczy Samary. W nagrodę otrzymał siodło ufundowane przez prezesa - wyjaśnia Mariusz Nocoń, prezes Towarzystwa.

  - Święto Huberta jest 3 listopada, ale ponieważ w tym roku dzień ten wypadał w długi weekend związany ze Wszystkimi Świętymi, postanowiliśmy przenieść imprezę. Zgłosiło się sporo jeźdźców - dodaje prezes Nocoń.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)