Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzynarodowy Dzień Teatru - Złote Maski '2006

  Autor: (hw-m)

  2006-03-27, Aktualizacja: 2006-03-27 08:34 źródło: Dziennik Zachodni

  Każdego dnia żyją w stresie, konfrontując swoje wysiłki, umiejętności i emocje z oczekiwaniami publiczności. Ale ten jeden raz w roku - 27 marca - to publiczność składa im wyłącznie podziękowania, gratulacje i dobre ...

  Każdego dnia żyją w stresie, konfrontując swoje wysiłki, umiejętności i emocje z oczekiwaniami publiczności. Ale ten jeden raz w roku - 27 marca - to publiczność składa im wyłącznie podziękowania, gratulacje i dobre życzenia. Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest od 45 lat, a towarzyszy mu zawsze specjalne orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.


  W tym roku autorem słów, których wysłuchają twórcy i widzowie na całym świecie jest meksykański dramaturg - Victor Hugo Rascón Banda. Jego przesłanie ma piękny tytuł "Teatr źródłem nadziei" i przywraca wiarę w to, że po zachłyśnięciu się wynalazkami technicznymi i poetyką jarmarku, na sceny triumfalnie wrócą aktorzy i mądre, głębokie teksty. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, tradycyjnie wręczone zostaną Złote Maski, czyli nagrody marszałka województwa śląskiego. Ich laureatów poznamy dziś wieczorem, w czasie gali w Teatrze Rozrywki, gdzie swój werdykt ogłosi także jury nagród im. Leny Starke.

  Złote Maski przyznane zostały najlepszym aktorom, reżyserom, choreografom i scenografom, ale także najciekawszym w tym sezonie przedstawieniom, co jest wyrazem uznania dla pracy zespołowej, bez której teatr jako zjawisko po prostu nie istnieje. Miło nam donieść, że jedną ze Złotych Masek - nagrodę specjalną - ufundowała redakcja Dziennika Zachodniego.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.