Wybierz region

Wybierz miasto

  Letnie igrzyska A.D. 2020 w Polsce?

  Autor: (tok)

  2006-03-30, Aktualizacja: 2006-03-30 12:40 źródło: Dziennik Zachodni

  Sprawa organizacji letnich igrzysk w Warszawie w 2020 roku stała się obiektem zainteresowania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego Zarząd na posiedzeniu w środę w stolicy powierzył wiceprezesowi Ryszardowi Parulskiemu ...

  Sprawa organizacji letnich igrzysk w Warszawie w 2020 roku stała się obiektem zainteresowania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego Zarząd na posiedzeniu w środę w stolicy powierzył wiceprezesowi Ryszardowi Parulskiemu zaproponowanie składu i przewodniczenie komisji ds. organizacji w Warszawie w 2020 roku Igrzysk XXXII Olimpiady.

  Zebrani pozytywnie ocenili start reprezentacji Polski w 20. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie, zakończony zdobyciem przez biathlonistę Tomasza Sikorę srebrnego medalu oraz brązowego w biegu narciarskim na 30 km techniką dowolną przez Justynę Kowalczyk. Na wniosek zainteresowanych polskich związków sportowych z funkcji członków Zarządu PKOl zostali odwołani: Marek Budziak (Związek Piłki Ręcznej w Polsce), Marek Pałus (Polski Związek Koszykówki - także na wniosek jego samego) i Andrzej Wąsowicz (Polski Związek Narciarski). W ich miejsce do Zarządu weszli: Andrzej Kraśnicki (prezes ZPRP), Andrzej Kuchar (PZKosz) i Apoloniusz Tajner (prezes PZN).

  Zarząd podzielił wyrażone w uchwale Towarzystwa Olimpijczyków Polskich przedstawionej przez jego prezesa, a zarazem wiceprezesa PKOl Ryszarda Parulskiego zaniepokojenie brakiem roboczych kontaktów z ministrem sportu. Zapowiedziano także na 22 kwietnia ogólnopolskie uroczystości Dni Olimpijczyka. Gospodarzem centralnej inauguracji Dni Olimpijczyka będzie Chełm. W dniach 24-25 maja w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II zostanie zorganizowane seminarium PKOl na temat polskiej dyplomacji sportowej. Wezmą w nim udział członkowie międzynarodowych organizacji sportowych, kandydaci do władz, prezesi i sekretarze generalni polskich związków sportowych.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.