Wybierz region

Wybierz miasto

  Kupno wakacji letnich na wiosnę to co najmniej 15-procentowe oszczędności

  Autor: Beata Sypuła

  2006-03-22, Aktualizacja: 2006-03-22 07:31 źródło: Dziennik Zachodni

  Wakacyjny klient pojawiający się o tej porze roku w biurze podróży zyskuje dwa razy: może znaleźć naprawdę dobrą ofertę za całkiem nieduże pieniądze. Wiele biur pobiera tylko część płatności, za to gwarantuje, że cena - ...

  Wakacyjny klient pojawiający się o tej porze roku w biurze podróży zyskuje dwa razy: może znaleźć naprawdę dobrą ofertę za całkiem nieduże pieniądze. Wiele biur pobiera tylko część płatności, za to gwarantuje, że cena - mimo zmiany kursu waluty - nie ulegnie zmianie. Biura podróży także na tym zyskują - długo przed sezonem mają gwarancję udanych obrotów. Dlatego zawczasu kuszą nas przeróżnymi obniżkami.

  Dodatkowe atrakcje
  Z obserwacji poczynionych przez biura podróży wynika jedno: mieszkańcy województwa śląskiego - podobnie jak Europy Zachodniej - coraz częściej decydują się na wykupwakacyjnego wyjazdu ze znacznym wyprzedzeniem. Korzystają z tego, że większość turoperatorów zaczyna sprzedaż wakacyjnej oferty już w styczniu. Wtedy też można liczyć na największe rabaty i promocje sięgające nawet 15 proc., co ważne szczególnie w przypadku wyjazdu całej rodziny. Poluje ona na ofertę "first minute", która daje szansę na kupno tańszych, lepszych jakościowo wakacji w hotelach z udogodnieniami dla dzieci. Często to właśnie od dodatkowych atrakcji będzie zależeć, czy uda się nam wypocząć. W przyjaznych rodzinom hotelach można liczyć nie tylko na rabaty i zniżki dla dzieci, ale przede wszystkim na specjalne menu i dodatkowy, tylko dla nich przeznaczony teren do zabawy prowadzonej przez przeszkolone osoby. Taki kurort, do którego wybieramy się z małymi dziećmi, jest zwykle oddalony od hałaśliwych dyskotek czy barów.

  Jeśli jednak podróżujemy z nastolatkami, szukamy okolic, gdzie będą one mogły uprawiać wodne sporty. Taki wybór możliwy jest tylko wówczas, jeśli o wakacjach pomyślimy odpowiednio wcześnie. Co jeszcze ważne - odwiedzając niektóre państwa musimy pamiętać o wizach i szczepieniach. Mając wykupioną wycieczkę - możemy już spokojnie planować resztę.

  Ubezpieczenie od rezygnacji
  Co się jednak stanie, jeśli kupione przez nas wakacyjne wojaże z jakichś względów nie będą mogły dojść do skutku? Większość ofert "first minute" jest sprzedawana łącznie z ubezpieczeniem od rezygnacji z podróży, które w razie zmiany planów uchroni nasze pieniądze.

  Porównaj oferty

  Większość biur podróży właśnie przystąpiła do ofensywy. Oto ich oferty.

  • Triada ogłosiła "Wiosenny szok cenowy" z możliwością uzyskania do 28 proc. zniżki.
  • Exim Tours daje w promocji 12 proc. zniżki, ale dodaje gratisowe wycieczki fakultatywne.
  • Podobnie Wezyr proponuje, byśmy zarezerwowali podróż w stronę słońca teraz, a dostaniemy 5 proc. zniżki i jedną wycieczkę po Turcji za darmo.
  • Itaka proponuje klientom grę w "Oczko": przez 16 dni, w 16 (lub 21) hotelach, obowiązuje 16 proc. zniżki, w sumie mogą one sięgnąć nawet 1.600 zł.

  W dalszym ciągu najbardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów jest basen Morza Śródziemnego. O tej porze roku Grecja będzie nas kosztowała od 1.500 zł (tydzień, trzy gwiazdki, all inclusive), Turcja od 1.350 zł, a Teneryfa od 1.440 zł. Z dalszych kierunków popularna jest Tunezja (od 890 zł), Egipt (Sharm el-Sheikh od 1.090 zł), Tajlandia (od 4.200 zł). Latamy również w inny strony - na wakacje, do pracy albo w odwiedziny do rodziny.

  • Bilety promocyjne w Lufthansie - kupione do 30 kwietnia 2006 roku z wylotem zaplanowanym z Krakowa i Katowic od 26 marca do 15 maja 2006 - są szansą na tani przelot. Za Londyn zapłacimy (bez opłat lotniskowych i za wystawienie biletu) 229 zł, 380 za Rzym, a 1.150 zł za Nowy Jork.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.